Етнографічний туризм


Фото Тарас Дутка

На Івано-Франківщині гармонійно проживають кілька етнографічних груп: бойки, гуцули, покутяни, ополяни, яким притаманні певні відмінності в місцевих говірках, культурі, одязі, побуті.

Прикарпаття - край своєрідний і колоритний, що зберіг і доніс з глибини віків стародавні традиції, легенди, обряди, народні промисли. Тут збережені ті культурні пласти, які в урбанізованому суспільстві вже давно зникли. Унікальне і самобутнє мистецтво, звичаї, традиції, легенди, ремесла зберегли свою автентичність.

Народне мистецтво - це головний елемент національної ідентичності. Воно поєднує талант народу, його мудрість, розуміння краси і добра. Прикарпатський край наче створений для поетів і любителів прекрасного, бо він як пісня, як легенда. Іноді здається, що навіть час тут зупинив свій біг і спраглими очима дивиться на красу Карпат. 

Барвисті яворівські ліжники, космацькі писанки, сирні іграшки із Брустурів, мальовану косівську кераміку, роботи відомих різьбярів Гуцульщини сьогодні вже знає весь світ.

Етнографія Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Покуття відобразилася в багатому народному мистецтві. Особливої досконалості досягли мистецькі вироби з дерева, металу, кераміки, тканини, вишивки, шкіри, овечої вовни, скла.

Для шанувальників творчості народних майстрів розроблені мистецькі маршрути з можливістю участі у майстер-класах, працюють державні та приватні музеї у Верховинському, Галицькому, Долинському, Коломийському, Косівському, Рожнятівському районах, містах Івано-Франківську і Коломиї тощо.

Запрошуємо відвідати етномаршрут "Мистецьке намисто Покуття та Гуцульщини". Деталі за посиланням:

https://www.if.gov.ua/storage/app/sites/24/documentu-2021/turizm-mistetskiy-marshrut.pdf