Оголошені переможці конкурсу проєктів регіонального розвитку

У 2021 р. розпочнеться реалізація двох туристичних проєктів на Івано-Франківщині, які визначені переможцями конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку: «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області» і «Глемпінги - створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях».

Разом з тим, туристичну складову матиме також проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0» (програма «Загальноукраїнська солідарність»), яка передбачає фінансову підтримку кращих ініціатив місцевих карпатських громад.

Всього відібрано 56 проєктів на загальну суму понад 535 млн грн, які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році. Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісії з відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

Це вже другий конкурсний відбір проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. У наступному році на реалізацію цих проєктів передбачено 551,6 млн грн.

Прийом документів на конкурсний відбір тривав з 3 вересня по 3 листопада 2020 року. Заявниками з усіх регіонів України було подано 739 проєктів на загальну суму 8,4 млрд грн за такими програмами регіонального розвитку:

- інноваційна економіка та інвестиції;

- сільський розвиток;

- розвиток туризму;

- розвиток людського потенціалу;

- підтримка розвитку депресивних територій;

- ефективне управління регіональним розвитком;

- загальноукраїнська солідарність.

Найбільше проєктів надійшло за програмами: «Розвиток туризму» - 219, «Інноваційна економіка та інвестиції» - 137 та «Підтримка розвитку депресивних територій» - 106.

Джерело: https://www.minregion.gov.ua.