Розташування:
присілок Печіще 3А, с. Верхній Ясенів, Верховинський р-н
Координати GPS: 47.899587 24.782862
Верховинський національний природний парк створено Указом Президента України від 22 січня 2010 року № 58 з метою забезпечення охорони природи і збереження біорізноманіття та цілісності природних комплексів Чивчинських і Гринявських гір.
Парк розташований у Чивчино-Гринявських горах (верхів'я Білого і Чорного Черемошів) - це найбільш віддалена і важкодоступна частина Українських Карпат.
За фізико-географічним районуванням переважна більшість території парку знаходиться в межах Рахівсько-Чивчинської, а четверта частина - Полонинсько-Чорногірської областей Українських Карпат. За геоботанічним районуванням територія належить до Свидовецько-Покутсько-Мармароського округу Східно-Карпатської гірської підпровінції Центрально-європейської провінції Європейської широколистяно-лісової області.
Завдяки значній віддаленості від населених пунктів та високогірній важко доступності уціліли високогірні острівці дикої природи Українських Карпат та зразки традиційної культури гірської господарки, збереглось у первозданному стані багато природних комплексів і об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.
На території парку є чимало визначних природних об’єктів. До цього часу збереглася на р. Чорний Черемош кляуза Лостун - найбільша в Карпатах гребля зі шлюзом (розташована на висоті 1160 м н.р.м.). У часи, коли Черемошем здійснювався сплав лісу - вона була найсучаснішою інженерною спорудою. Особливістю цієї клаузи був розподіл акумульованої води відразу у дві долини: Чорного Черемошу і Лостуна.
Цікавим об'єктом природи є група скель «Кам’яні баби», складені з вапняків тріасового періоду. На полонині "Прелучний" можна побачити родовища покладів родоніту. На території парку прознаковані туристичні маршрути і екостежки, зокрема "Кляуза Лостун", "Скала Баби", "Перкалаба-Пробійнівка", "Чемірне", "Стежками Лесі Українки", "Монастирський", "Цісаревича Рудольфа" та ін., є мінеральні джерела, зокрема Буркут - найдавніша польська бальнеологічна здравниця.
http://nppver.at.ua