"Різдво в Карпатах"


День 1. 06.01

Приїзд до м. Івано-Франківська.

Неспішна прогулянка історичними вуличками Івано-Франківська: ознайомлення із драматичним театром імені Івана Франка; прогулянка пішохідною вулицею Незалежності, де розташовані численні кав’ярні та ресторани; Вічевим майданом з найбільшим фонтаном міста; затишним та невеликим сквером з пам’ятником Адаму Міцкевичу -  місцем, де часто збираються любителі гри в шахи, а також  єдиним в Україні пам’ятником Руській Трійці. Перлина міста - центральна площа Ринок з непересічною Ратушею та панорамою міста з її вершини - оглядового майданчика.

Вільний час для прогулянок містом.

Різдвяна трапеза та традиційна коляда.

День 2. 07.01

Автобусна екскурсія до м. Яремче - туристичного центру, який розташований між горами на березі річки Прут. По дорозі зупинка в с. Дора  біля монастиря Св. Пророка Іллі - одного із перших монастирів Карпат, де можна побачити неймовірну гуцульську архітектуру, проникнутись духом Різдва та скуштувати справжню джерельну водицю. Відвідаємо відомий водоспад Пробій, ресторан "Гуцульщина" та найбільший сувенірний ринок Карпат. Вільний час.

Переїзд до ТК "Буковель", де завжди на Різдво лунає коляда. У вільний час ви можете на вибір:

- відвідати етнопарк "Гуцул Ленд" - це захопливі історії про життя та побут горян Українських Карпат: гуцулів, бойків та лемків. Це територія, що поєднує в собі різні види відпочинку та розваг на території «Буковелю»;

- піднятись на оглядовому підйомнику;

- покататись на лижах чи сноуборді;

- порелаксувати у басейнах VODA CLUB.

Повернення до м. Івано-Франківська.

День 3. 08.01

Автобусна екскурсія Коломия - Косів - Яворів.

Коломия відома завдяки музею "Писанка", збудованому у формі гігантського яйця висотою 14 метрів і шириною 10 метрів. В музеї зібрано колекції писанок з усього світу. Зокрема, є і унікальні зразки, розписані та подаровані видатними особистостями. В XIX ст. Коломия була найбільшим містом Галичини, куди приїжджав імператор Франц Йосиф I на відкриття етнографічної виставки Гуцульщини, що згодом була представлена і у Парижі. Також на території Коломиї діє єдиний в регіоні нічний базар вишиванок. Огляд найбільшого храму на території Західної України, прогулянка до міської Ратуші, однієї з найстаріших в Івано-Франківській області.

Переїзд до Косова, який здавна називають столицею народного мистецтва Гуцульщини. Саме тут зосереджувалися і розвивалися основні галузі народних ремесел: різьблення, гончарство, художнє ткання та вишивка, художня обробка металу та шкіри.

Поїздка в Яворів - унікальне гуцульське село з давніми славними мистецькими традиціями, де живуть кращі народні майстри з ліжникарства, різьби по дереву, вишивки. Тут можна оглянути процес підготовки та виробництва ліжників від прядіння вовни до першого візерунку (теплих покривал з овечої шерсті), придбати теплі речі з вовни, подушки.

Дегустація карпатського сиру, чаю, хліба та хреновухи.

Повернення до м. Івано-Франківська.

День 4. 09.01

Виїзд до Вигоди. Відвідання Центру спадщини Вигодської вузькоколійки з інтерактивною експозицією, що розповідає про місцеву природу та зокрема лісову екосистему Карпат, місцеву історію - розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення Вигодської вузькоколійки, етнографію, народні ремесла.

Переїзд до еко-ферми "Карпатські Вікінги". Історія цієї ферми цікава та унікальна. Створили ферму два брати - Ілля та Артем, переселенці з Волновахи. Тут є кізочки та овечки елітних порід, яких можна пообіймати, погодувати і класне фото зробити. А для любителів коней - катання на породистих скакунах. Якщо ще є сили, то можна навчитися доїти козу. І після цього продегустувати масло та сир з козячого молока, а також солодкі сиркові десерти.

І на цій позитивній ноті ми завітаємо на обід до бойківської господині, де скуштуємо 4 види пирогів (вареників) з різними начинками і спробуємо фірмовий алкогольний напій "Дарваївка", що готується за родинним рецептом, та справжню карпатську медівку.

Повернення до м. Івано-Франківська.