"Шляхами героїв"


Запрошуємо вас у дводенний тур місцями Прикарпаття, що наділені духом патріотизму та історії.

День 1.

Приїзд до м. Івано-Франківська.

Ми вирушаємо на автобусну екскурсію на Опілля - до Рогатина та Княгиничів. Першим на нашому шляху буде Рогатин, який насмілюємося назвати містом Роксолани. Адже легенди свідчать, що саме звідси походить "сонце дня" Султана Сулеймана. Тому перше, що хотілося би показати тут, буде саме пам’ятник українці, що стала відомою на увесь світ. Як виглядала Роксолана та яким був її Сулейман? У чому унікальність cакрального мистецтва Рогатинщини? На ці та інші запитання дасть відповідь Художньо-краєзнавчий музей, який запрошує мандрівників на розповідь про минуле.

Наступною зупинкою буде Церква Зішестя Святого Духа. Подейкують, у храмі служив священником батько Роксолани (справжнє ім’я - Настя Лісовська) - отець Гаврило Лісовський. А окрім цього, ця святиня є найстарішою збереженою в Україні дерев'яною церквою. 

Далі наш шлях лежить у село Княгиничі, де розташована підпільна штаб-квартира Романа Шухевича. Музей облаштували у трьох кімнатах, які свого часу в будинку умовно називали "Короленко".

Повертаючись назад, неможливо проїхати повз "Бурштинське море" - надзвичайно мальовниче та "інстаграмне" місце.

День завершуємо у м. Івано-Франківську, щоб провести вільний час і насолодитись містом.

 

День 2.

Сьогодні ми помандруємо сторінками історії України, що розповідають про репресії та знущання над українським народом і боротьбу проти окупантів. Нас чекають два меморіальні комплекси.

Перший - Дем’янів Лаз. Експозиція меморіалу розповідає про репресії комуністичного режиму на Прикарпатті в 1939-1941 рр., про історію пошуку та розкопок поховань. Велике художнє панно "Дем'янів Лаз" - відлуння "золотого вересня" не залишить байдужим жодного відвідувача. Воно емоційно передає увесь трагізм подій літа 1941 року.

Другим місцем, яке ми відвідаємо, буде Історико-меморіальний музей, присвячений видатній особистості в минулому (та й сьогоденні) України, адже саме з його іменем ототожнюють патріотизм та любов до Батьківщини. Це Степан Бандера - борець за волю України, який народився у селі Старий Угринів, де зараз і розташований музей. Меморіальний комплекс має 4 експозиційні зали, плебанію і криївку, яку створили на зразок тих, що використовували підпільники у часи української визвольної боротьби.

Натхненні, повертаємось до м. Івано-Франківська у роздумах про наше коріння.

Не забувайте: "Історія - це ліхтар у майбутнє, який світить нам із минулого".