"Від нитки – до ліжника"


Приїзд до м. Косів.

Зустріч групи біля Косівського районного туристично-інформаційного  центру. 

Запрошуємо відвідати Косівщину - край, де дотепер збереглись автентичні традиції ткацтва. Тут власноруч обробляють вовняну пряжу, прядуть нитки на веретені, на старовинних дерев’яних верстатах тчуть барвисті килими та ліжники (цупка гуцульська ковдра з овечої вовни, виготовлена за старовинними технологіями).

Ви дізнаєтесь, як у минулі століття стебла льону та конопель перетворювали на нитки, спробуєте прясти на веретені. Ми покажемо вам шедеври гуцульського текстилю, яким понад 100 років, відкриємо секрети фарбування пряжі та дивовижні наукові факти про властивості натуральних тканин, що вироблялись на Гуцульщині. Ви побачите, як традиції гуцульського ткацтва по-сучасному інтерпретуються студентами Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва. Родзинка туру - поїздка до села Яворів, яке називають "столицею ліжникарства" та знайомство з майстринею Світланою Павлюк, яка тче ліжники за давньою гуцульською технологією.

 

Тур передбачає наступні локації:

Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини. На вас чекає інтерактивна програма "Народження нитки - колись і тепер".

З чого і як наші пращури виготовляли нитки? Що спільного між овечою вовною та косметичним кремом? Чому домоткану сорочку називають природнім кондиціонером? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у Музеї. На вас чекає демонстрація давніх знарядь для обробки волокон. Ви дізнаєтесь, які рослини використовували для фарбування пряжі та проведете цікавий дослід.

Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва.

Тут ви познайомитесь з сучасним етнодизайном текстилю: студенти закладу по-сучасному інтерпретують гуцульські традиції ткацтва. Ви побуваєте у майстернях та відвідаєте виставку студентських робіт Навчально-методичного кабінету Інституту.

Майстер-клас "Плетіння пояса" (за бажанням).

Село Яворів. Рушаємо до приватної майстерні Світлани Павлюк.

Садиба розташована у мальовничому місці, де ви знайдете чудові локації для фото. Майстриня пані Світлана продемонструє автентичну технологію виготовлення справжнього гуцульського ліжника: чесання вовни на дерґівках, прядіння та ткання. Тут же ви побачите валило - споруду, де готовий витканий ліжник проходить кінцеву обробку струменями води. У садибі можна придбати готові вироби з овечої вовни.