"Духовні святині Прикарпаття"


Відпочивати має не тільки тіло, а й душа, тому чимало людей шукають духовного спокою здійснюючи паломницькі мандрівки. Івано-Франківщина багата на святі місця, які славляться дивами. То ж пропонуємо вам духовно-пізнавальний тур Прикарпаттям. Ми матимемо змогу відвідати два найбільш знаних сакральних осередки на Прикарпатті - Гошівський та Манявський монастирі. На свята та й у будні сюди приходять десятки, сотні, а подеколи й тисячі прочан. Моляться перед чудотворним образом та просять у Матері Божої допомоги. І якщо це молитва з вірою, то навіть найскладніші проблеми дивним чином вирішуються.

День 1.

Приїзд до м. Івано-Франківська. Після поселення в готелі нас чекає автобусна екскурсія до с. Гошів. Саме в цьому селі розташований один з монастирів, який ми з вами відвідаємо. Гошівський монастир, що на Ясній Горі в с. Гошів на Долинщині, вважається однією з найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Цей великий паломницький центр входить до спільноти Марійських відпустових центрів - як, наприклад, Люрд чи Фатіма, об’єднаних навколо папської базиліки Санта Марія Маджоре. Тож кожного року тут проходить багато прощ, зокрема і з-за кордону. Паломники їдуть до Гошівського монастиря, щоб стати на коліна перед його перлиною - чудотворною іконою Божої Матері. Ікона Божої Матері була двічі коронована. Вперше - у 1746 р. Києво-Галицьким митрополитом Андреєм Шептицьким, а вдруге 28 серпня 2009 р. Папою Римським Бенедиктом XVI. Коронація означає, що церква офіційно визнала ікону Божої Матері чудотворною. Під час екскурсії монастирем ви почуєте багато цікавих фактів з історії цієї святої обителі. Вільний час для здійснення молитов. Обід в монастирській трапезні. Повернення до Івано-Франківська.

У другій половині дня на нас чекає пішохідна екскурсія містом Івано-Франківськ (колишня назва Станіславів). Прогуляємося історичної частиною міста та побачимо головні історико-архітектурні пам’ятки, серед яких: площу Ринок та міську Ратушу, "Вірменську" церкву, Катедральний собор Святого Воскресіння, Музей мистецтв Прикарпаття (колишній костел Непорочного Зачаття Діви Марії), Бастіон, палац Потоцьких. На екскурсії дізнаємося багато цікавих фактів про історію колишньої середньовічної фортеці, а також сучасне життя міста.

 

День 2.

Другий день нашого туру розпочнеться з екскурсії в чудове гірське село Манява, яке лежить в підніжжі карпатського Горганського гірського масиву. У затишній місцині між гірськими вершинами, між зеленими карпатськими смерічками, на березі шумливого гірського потоку, мов у пташиному гніздечку тихо стоїть монаша обитель - Хрестовоздвиженський чоловічий монастир. Манявський скит ще з перших днів свого існування (ХІІІ ст.) став місцем велелюдних паломництв, під час яких віруючі намагалися серцем і душею торкнутися тієї святині, яка була освячена і прославлена Божою благодаттю.  

Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир названий в історії другим Афоном. Місце розташування монастиря є святим, адже тут двічі з’являлася Пресвята Богородиця. Святістю славились також некрополь та зовнішній цвинтар Скиту, де спочиває прах тисяч православних християн. У Манявському скиті також є чудотворна ікона Пресвятої Богородиці Манявської - Ізбавительниці від злих. Під час екскурсії монастирем ми відвідаємо всі святині, а також здійснимо невелику прогулянку лісовими околицями монастиря до ще одного сакрального місця - Блаженного Каменю, джерела з цілющою водою, саме в цьому місці за легендою й був започаткований монастир. Далі на нас чекає монастирська трапеза. А в другій половині дня відвідини одного з найвищих водоспадів Карпат - Манявського висотою 18 м. Переїзд до нього відбуватиметься на позашляховиках. У вас буде вільний час, щоб відчути енергетику цього місця. Далі на нас чекає повернення до м. Івано-Франківська і трансфер на залізничний вокзал.