"Екскурсія у Маєток Святого Миколая"


Приїзд до м. Косів.

Зустріч групи біля Косівського районного туристично-інформаційного центру.

Переїзд до с. Пістинь до Маєтку Святого Миколая.

"Маєток Святого Миколая" - дерев’яний будиночок в оригінальному гуцульському стилі. У ньому облаштовано робочий кабінет та світлицю Святого Миколая, де він разом зі своїми помічниками працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїжджає з Маєтку, щоб розвезти дітям подарунки. Якщо йому дорогою трапляються хлопчики й дівчатка, він обов’язково зупиняється, розпитує їх про добрі вчинки, що вони зробили, а тільки потім дає подарунок. У Маєтку Святого Миколая відкрито також майстер-клас дитячої іграшки, кімнату-музей новорічно-різдвяної іграшки. Святкові листівки, різнобарвні ліхтарики та багато ялинкових іграшок прикрашають кімнату.

Тут можна побачити, як люди з давніх часів вітали одне одного з Різдвом Христовим та Днем Святого Миколая. Іграшкові Діди Морози та Санта Клауси зайняли цілу полицю. Вони були виготовлені в різних країнах світу і надіслані до Маєтку в подарунок. Під стелею яскраво світиться люстра, прикрашена сріблястими скляними фігурками ангелів-охоронців. Тут є також кімната-музей природи, яка розповідає про тварин та рослини мальовничих Карпат. А у кімнаті відпочинку можна зручно розміститися на різьблених дерев’яних лавах, визирнути у віконце і ще раз помилуватися незабутньою природою цього прекрасного місця. В майстер-класі всі бажаючі можуть власними руками зробити для себе іграшку із спеціальних заготовок, оволодіти найрізноманітнішими видами народних ремесел: різьбою та інкрустацією, писанкарством, вишивкою, килимарством, гончарством, мосяжництвом, бондарством та іншими.

 

У будинку Миколая в Пістині працює пошта Чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України. Роль Святого Миколая виконує працівник НПП "Гуцульщина". Парк пошив костюми для Миколая та його помічників, щорічно проводить благодійні акції «Подарунки від Святого Миколая», театралізовані свята "Ой, хто, хто Миколая любить" і багато інших заходів. Діти тому не тільки звертаються до Миколая письмово. Вони масово приїжджають до нього у гості впродовж усього року і розповідають йому про свої родини, друзів, про добрі справи. І кожен школярик намагається своїми руками зробити якусь іграшку чи маленький сувенір. 

Хлопчики й дівчатка залюбки дарують музею свої ручні роботи, а з собою беруть гарний настрій і чудові враження. Біля будинку розміщений дитячий ігровий майданчик, споруджений руками працівників Парку. Охороняють Маєток різноманітні казкові герої, зроблені з дерева майстрами-умільцями. Облаштоване тут місце і для вогнища, навколо якого розташовані крісла дванадцяти чеснот. Біля будиночку працівники парку збудували для дітвори ігровий майданчик. Цікавими і видовищними видаються Миколаївські свята у Маєтку Святого.

Маєток Святого Миколая - це місце, де казка стає реальністю. Тому сюди варто їхати за незабутніми враженнями для себе та своїх дітей.