Гуцульське сценізоване весілля


Приїзд до м. Косів.

Зустріч групи біля Косівського районного туристично-інформаційного центру.  

Обряд завивання молодої, танець з весільним деревцем, запальна гуцулка, троїсті музики - на весіллі буде все! Тільки на Косівщині можна доторкнутись до прадавніх звичаїв нашого краю. Гуцульське весілля загалом повністю побудоване на обрядах, їх настільки багато, що у молодят навіть не залишається вільного часу, а жоден обряд у гуцулів не відбувається без музики, вона майже не вщухає. Музиканти лише підміняють одне одного. Тому у кожного, беззаперечно, буде можливість вивчити гуцульські пісні.

 

Гуцульське весілля починається із приготування весільного деревця, як це було у давнину. Його прикрашатимуть яскравими стрічками або гуцульськими китицями. З весільним деревцем загулюють запальну гуцулку та вже після весілля деревце прив’язують до грушки, або яблуньки, що біля хати, і воно стоїть так, поки не розсиплеться. Найактивніші гості матимуть змогу приміряти на собі справжнє автентичне стилізоване вбрання і відчути себе "князем та княгинею", - так називають молодих на Гуцульщині, - це насамперед вишиванки, яким іноді по 300 років, та головні убори, які виготовляють уже сучасні майстри.  Головний убір пана молодого - це крисаня. Тут є китиця, вінок, прикрашаємо її пір’ям. У коси молодої вплітають часничок, аби відігнати злу силу, копійки - на багатство, барвінок - на довголіття.  Молоду одягають за годину - півтори. Важко, коли у дівчини коротке волосся, і якщо дуже довге, теж непросто. Багатовікові традиції будуть цікаві кожному. Ще одна особливість гуцульського весілля - це коні. Князь приїде саме на них. А також кожен з присутніх матиме можливість зробити селфі з гуцульською бричкою.

Гуцульське весілля - це традиційні троїсті музики, традиційна музика, барвінкові пісні. Яке ж весілля може обійтись без застілля? По завершенні дійства на всіх чекатимуть весільні столи з гуцульськими смаколиками - гуцульські голубці з картоплею, вареною у мундирах, білий борщ із копчених ребер, банош, кулеша, кишка, білі гриби, гуслянка, росільниця.

Театралізоване дійство перестає бути театралізованим, а стає справжньою забавою. Гості можуть веселитися до сходу сонця, як і на справжньому весіллі, адже для цього є все: троїсті музики, запальні пісні, обряди та звичаї гуцулів, незабутня атмосфера автентичності та свята.

Гуцульське сценізоване весілля - це чудовий спосіб єднатися, тому краще запросити всіх друзів, колег та товаришів і збирати валізи до Косова. На гуцульському весіллі зазвичай гуляє понад 500 гостей 3 дні поспіль, а то і більше.