"Свідки сивої давнини"


На Прикарпатті залишилося дуже багато пам’яток середньовічної доби. Цей тур познайомить вас з князівською спадщиною Галича, давнього міста над Дністром. Власне він поряд з Києвом, Черніговом, Новгородом, іншими столичними містами Київської Русі впродовж кількох сторіч був зосередженням найвищих досягнень давніх русичів-українців. Особливо визначною була його роль в житті Південної Русі в епоху монголо-татарського поневолення, коли Галич, по суті, підхопив з рук розореної столиці - золотоглавого Києва - знамено давньоруської державності й протримав його аж до середини ХІV ст. Окрім того, побуваємо в заповіднику "Скелі Довбуша" у с. Бубнище, де нас чекає чимало таємниць давньої епохи, схованих посеред величезних скель.

Тур ідеально підійде для любителів історії та культури України та всіх бажаючих відкрити для себе нові й цікаві туристичні локації.

День 1.

Приїзд до м. Івано-Франківська. Після поселення в готелі нас чекає автобусна екскурсія до міста Галича. В період середньовічної епохи - столиці могутньої Галицько-Волинської держави. Свого часу це було найбільше місто Європи, територія якого простягалася на 8,5 кілометра з півночі на південь і на 11 кілометрів із заходу на схід. Ця міська англомерація з центром у княжому Крилосі й знана як Великий Галич за своєю площею значно перевищувала такі міста давнього світу, як Вавилон, Рим, Константинополь. По приїзду до міста ми відвідаємо Національний заповідник "Давній Галич". Тут кожний клаптик землі, кожен камінчик дихає історією. Отож, оглянемо прекрасні краєвиди з Крилоської гори, подивимося на княже місто з висоти Галицького замку. Побуваємо на Галичиній могилі, нап’ємося цілющої води з Княжої криниці та Францішкових джерел. А ще обов’язково помандруємо схилами Золотого Току, помолимося на фундаментах Успенського собору та у церкві Успіння Пресвятої Богородиці, відвідаємо храм Святого Пантелеймона й помилуємося неповторними краєвидами давнього та сучасного міста над Дністром.

 

Дорогою до Івано-Франківська матимемо змогу відвідати ще одне цікаве місце - музей просто неба - Етнографічний музей, який познайомить відвідувачів з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кін. ХVІІ - поч. ХХ ст. чотирьох етнографічних районів краю: Покуття, Гуцульщини, Бойківщини та Опілля. Повернення до Івано-Франківська та вечірній променад містом. Гід розповість надзвичайно цікаві факти й історії про місто Станіславів (колишня назва міста Івано-Франківськ), а на завершення дня у місцевому ресторані-музеї ви матимете змогу скуштувати не тільки смачні й колоритні страви місцевої галицької кухні, а й побачити унікальну колекцію ужиткових речей, пов'язаних з історією міста.

День 2.

Після сніданку виїзд на екскурсію до села Бубнище. Саме там серед мальовничих Карпатських гір розміщений скельно-печерний комплекс "Скелі Довбуша". Ці скелясті утворення були названі на честь ватажка опришків Олекси Довбуша - українського Робін Гуда. Вас здивують неповторні форми величезних скель, гігантських каменів, які нагадують химерні образи тварин та різних дивовижних істот. Гід проведе вас потаємними стежками й ходами, через темні ущелини, і, можливо, ви побачите образ мужнього лева або серце сміливого Олекси Довбуша. Якщо до кам'яного серця доторкнутися рукою та загадати бажання, то воно обов'язково здійсниться. Місцеві жителі стверджують, що кожна скеля відображає частину тіла опришка Довбуша. Так ви зможете "помітити" кулак Довбуша. Кожна зі скель має свою цікаву і незвичайну назву: Голець, Колобок, Австрійка, Парус, Тюльпан, Бівачка, Броненосець та Шуршун. Цікавою є легенда про Мертве озеро, яке знаходиться на висоті 900 метрів. Кажуть, що саме тут Довбуш сховав свої скарби. Український історик та політичний діяч Михайло Грушевський припускав, що скельно-печерний комплекс "Скелі Довбуша" біля Бубнища виконував оборонну функцію. Особливо приваблює туристів таємниче місце - "Чортова ущелина". Вона 20 сантиметрів завширшки. Якщо вірити легенді, то ті, хто пройде через неї, позбудуться гріхів. Так що доведеться прикласти багато зусиль, щоб влізти в цю маленьку щілину. Скелі Довбуша дуже цікаві й мальовничі, тому у вас буде можливість відпочити на природі та зробити сотні фотографій цього містичного місця. Після обіду зі страв місцевої бойківської кухні повертаємось до м. Івано-Франківська.