"Золоте кільце Гуцульщини"


Запрошуємо вас у триденний тур "Золоте кільце Гуцульщини", який  познайомить з цікавим та містичним світом Гуцульщини. Впродовж трьох днів ми зануримося в життя та традиції горян-гуцулів, побуваємо на Яремчанщині, Верховинщині та Косівщині - центрах духовної і матеріальної культури гуцулів. Познайомимося із справжніми майстрами-ремісниками та музичними митцями. Відвідаємо цікаві інтерактивні музеї та майстер-класи автентичних ремесел. Після цього знайомства з Гуцульщиною вам неодмінно захочеться повертатися сюди знову й знову.

День 1.

Зустріч в місті Івано-Франківськ чи Яремче. Оглядова екскурсія містом Яремче. Яремче прославилося завдяки своїм пам'яткам гуцульської архітектури. Найвідомішим є дерев'яний ресторан-музей "Гуцульщина". Ще однією прикрасою міста є водоспад Пробій, розташований на річці Прут. Це мальовничий куточок природи з каскадом водоспадів (8 м). Яремче - центр гуцульських ремесел. Вироби народного промислу з дерева, шкіри та овечої вовни, картини та вишиті рушники можна придбати на сувенірних ринках біля водоспаду або в місті.

Переїзд до селища Верховина. Дорогою зупинка у селищі Ворохта. Огляд гуцульської дерев’яної церкви ХVІІ ст. Поселення у Верховині. Відвідання приватного музею народних інструментів "У трембітаря". Гід проведе екскурсію-концерт та ближче познайомить з гуцульськими мелодіями. Далі на нас чекає справжній гуцульський обід. Після нього ми побуваємо у гуцульській хаті, де проживав відомий режисер Сергій Параджанов та де творився легендарний фільм "Тіні забутих предків". А на завершення дня у музеї "Гуцульської магії" пізнаємо містичний бік життя гуцулів.

 

День 2.

Виїзд до села Криворівні, ще одного осередку гуцульської культури, де сконцентровано більше десяти приватних музеїв. Ми з вами побуваємо в музеї "Дідова аптека". Тут ви спробуєте засоби, які використовували гуцульські знахарі для профілактики та лікування тілесних і духовних болячок, а те, що сподобається, можна придбати для проведення повного курсу лікування чи як сувенір. У Криворівні ми відвідаємо реконструйовану в наші часи, типову гуцульську хату-ґражду, в якій безпосередньо проходили зйомки фільму "Тіні забутих предків". Саме в Криворівні й було свого часу написано М. Коцюбинським однойменну повість. Дорогою милуємося фантастичними краєвидами карпатської природи та фотозупинка на Буковецькому перевалі.

Переїзд у село Яворів - відомий центр гуцульських ремесел. Обід. Яворів здавна відомий як унікальний осередок художнього промислу - ліжникарства. Ми завітаємо в садибу до місцевої майстрині, яка долучить нас до процесу виготовлення теплого гуцульського ліжника. По завершенні екскурсії ви зможете придбати ліжник, який буде вас зігрівати довгими зимовими вечорами. Огляд валила, за бажанням купання в літній період. Переїзд у м. Косів.

День 3.

З давніх-давен Косів був центром гуцульського прикладного мистецтва. А особливо славився й славиться своєю мальованою керамікою, яку внесли до репрезентативного списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Відвідини майстер-класу гуцульської кераміки та купівля виробів відомих майстрів на місцевому сувенірному ринку. Переїзд до міста Коломиї.

На нас чекає оглядова екскурсія містом Коломиєю: площа Ринок з Ратушею, церква Благовіщення (1587 р.). Музей Писанка (понад 10 тис. експонатів), а також Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського - єдиний музей України, який входить до британської королівської енциклопедії завдяки своїм унікальним експонатам (понад 22 тисячі експонатів).

Вільний час, щоб попити запашну каву та посмакувати випічкою місцевої цукерні. Тур завершується трансфером на залізничний вокзал чи до м. Івано-Франківська.