Культурно-пізнавальний туризм


У минулому територія Івано-Франківщини входила до складу історичної області Галичина, яка за часів короля Данила перетворилося в одну з наймогутніших держав Європи - Галицько-Волинське князівство. Тривалий час край входив до складу Австро-Угорщини та Польщі, що зумовило значний вплив європейських культур на його розвиток.

Галичина - одна з найбільш густозаселених територій України. В краї гармонійно проживають кілька етнографічних груп: бойки, гуцули, покутяни, ополяни, яким притаманні певні відмінності в місцевих говірках, культурі, одязі, побуті.

На Івано-Франківщині можна побачити справжні шедеври сакральної архітектури та мистецтва - церкви, костели, іконостаси, вишиті ікони та хоругви. Найбільш довершеними архітектурними спорудами, що дійшли до нас із далекої минувшини, є дерев’яні храми.

Визначальними факторами, що впливають на рішення гостей приїхати на Прикарпаття, є самобутня культура та багата історична спадщина. Адже на території області розташовано понад 3,5 тис. пам’яток. Привертають увагу оздоблені різьбою православні дерев’яні гуцульські церкви в Коломиї, Ворохті Криворівні, пам’ятки ЮНЕСКО - Церква Різдва Пресвятої Богородиці у с. Нижній Вербіж Коломийського району, церква Зішестя Святого Духа в Рогатині, пам’ятки Національного заповідника «Давній Галич».

У Коломиї створено унікальний музей писанкового розпису, де представлено писанкарство - яскраве, глибинне і загадкове мистецтво, що своїми коренями сягає дохристиянських часів. 

Івано-Франківщина має багату музейну спадщину www.museum.if.ua і зачаровує колоритом збережених традицій, звичаїв, обрядів, професійним та аматорським мистецтвом. Тут розвинуті різні види художніх народних промислів.