Сільський туризм


На Прикарпатті сільський туризм один із перспективних видів рекреації.

Івано-Франківщина з її унікальним історичним минулим, неповторними барвистими ландшафтами та гостинними людьми є ідеальним простором для розвитку сільського туризму. Відпочинок серед природи дозволяє не тільки відчувати себе в гармонії з навколишнім середовищем, а й пізнати культуру тих людей, які живуть у цій місцевості. Ви зможете взяти участь у величних святкових дійствах на Різдво або Великдень, стати одним із персонажів Маланки, чи бути причетним до таїнства купальської ночі.


Прикарпаття – край своєрідний і колоритний, що зберіг і доніс з глибини віків стародавні традиції, легенди, обряди, народні промисли. Тут збережені ті культурні пласти, які в урбанізованому суспільстві вже давно зникли. Самобутнє мистецтво гуцулів і бойків, неповторні краєвиди Чорногори та лікувальний мікроклімат притягують людей з усього світу.

Сьогодні на Івано-Франківщині вже сформувалося розуміння сільського туризму як специфічної форми відпочинку на селі із широкою можливістю використання природного, матеріального і культурного потенціалу регіону. Послуги розміщення надають майже 800 садиб, які пропонують комфортні умови проживання, особливу регіональну і традиційну кухню та додаткові розваги: оздоровчі чани, екскурсії, походи в гори, рафтинг, катання на квадроциклах, снігоходах, конях, збирання грибів та ягід, риболовля тощо.

Найбільша кількість приватних осель розташована у гірських і передгірських зонах – це Яремчанщина, Верховинщина та Косівщина.