Водний туризм


Фото Тарас Дутка

На Івано-Франківщині є п’ять річок, довжина яких в межах області становить понад 100 км. Це: Дністер - 200 км; Черемош - 167 км (разом з притокою Чорний Черемош); Прут - 150 км; Лімниця - 122 км і Свіча - 107 км.

Ріка Черемош протікає територією Верховинського, Косівського і Снятинського районів кордоном з Чернівецькою областю і, впадаючи в Прут, несе свої води в Дунай. Утворюється Черемош внаслідок злиття двох річок - Білий (51 км) і Чорний Черемош (87 км). Останній користується найбільшою популярністю у туристів і протікає тільки у межах території Верховинського району.

Найкращим періодом для сплаву є кінець квітня - початок травня. У цей час можливий сплав на різноманітних засобах - катамаранах, рафтах, плотах. При невисокому рівні води можливо використовувати тільки катамарани-двійки, байдарки і каяки. Слід також враховувати, що на рік в Карпатах може бути до кілька повеней, під час яких вода піднімається на 1-2 метри. Деколи рівень води може різко піднятися навіть від локальної грозової зливи.

Сплав річкою Дністер є однією із найцікавіших подорожей в Україні. Унікальності цьому маршруту надають, насамперед, неповторні мальовничі ландшафти: круті скелясті або заліснені береги висотою до 200 м, унікальні травертинові скелі та інші геологічні відслонення, печери і гроти, водоспади, острови, пам’ятки природи, історії, архітектури, етнографії. І все це - дика і недоторкана природа, що дає чудову можливість зануритись у світ тиші та спокою. Маршрут подорожі проходить у відносній віддаленості від «цивілізації», а, отже, зумовлює повну релаксацію. Доречно згадати, що традиція туристичних сплавів тут сягає ще 20-х років минулого століття.

Теплий клімат вирізняє цю місцевість з-поміж інших територій Західної України. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, тому влітку дощів майже не буває, а навесні зелень розцвітає на 2-3 тижні швидше. Довжина каньйону - приблизно 250 км. Історичних пам’яток на берегах Дністра значно більше, ніж на багатьох європейських річках. Замки, монастирі, церкви, костели, скелі, гроти і печери сторіччями спостерігають за зеленуватою дністровською водою.

За останні роки маршрут Дністровським каньйоном набуває все більшої популярності серед туристів.