Бойківські орнаменти в новій літній колекції Оксани Сокол

Упродовж цієї весни кураторка ініціативи зі створення фешн-колекції репліки традиційних костюмів, аксесуарів, вибійки і принтів на основі бойківських мотивів у рамках реалізації проєкту “Бойківські Карпати” етнодизайнерка Оксана Сокол (Центр «Традиція», м. Львів) з експедиціями відвідала музеї Рожнятова, Сваричева, Долини, Ціневи та Івано-Франківська.

Минуло кілька місяців і декілька майстринь під її керівництвом створили нову літню жіночу колекцію одягу, що має назву «Цвіт папороті».

У колекції етнодизайнерка використовувала відбитки орнаментів Східної Бойківщини, які віднайшла в  Івано-Франківському краєзнавчому музеї і вперше побачила вживу завдяки співпраці з департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації. Найбільшу цікавість Оксани Сокол у музеї викликав орнамент “папороть”, який бачимо у багатьох елементах новостворених виробів. 

“Ми прагнули створити не просто одяг, а витвір мистецтва, що виражає вашу унікальність” - зазначає етнодизайнер. 

До слова. 15 травня Оксана Сокол провела майстер-клас з вибійки у Краєзнавчому музеї “Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів (м. Долина). Під час лекції були представлені роботи, на яких використані взори з музейних досліджень бойківських різьблених штампів. Учасники заходу вивчали ази цієї давньої технології оздоблення. Разом з музейними працівниками майстринею було відтворено вибійчану спідницю з давнім узором.

У найближчих планах Оксани Сокол створити спеціально для проєкту “Бойківські Карпати” репліку весільного бойківського костюму на основі старих фото з Перегінська. 

Контакти дизайнерки:

Мобільний телефон: 098 510 08 00.

https://www.facebook.com/oksana.sokol.184.

https://www.facebook.com/tradition.ukraine

https://www.instagram.com/sokol_oksana.fashion/

Довідково:

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland