Долина запрошує на безкоштовні екскурсії

14 травня у Долині мандрівкою історичною часиною міста розпочався сезон безкоштовних екскурсій.

Учасниками події стали близько 40 осіб як гостей громади, так і місцевих жителів. Екскурсію провів місцевий гід Віктор Марчак.

Долина – мальовниче бойківське містечко із великим промисловим і туристичним потенціалом, затишними та зеленими вуличками, привітними мешканцями. 

Умовно Долину ділять на декілька частин: Стара Долина, Брочків, Городок.

Головною вулицею старої Долини є вулиця Шептицького. Саме на ній розташовані найстаріші історичні будівлі міста. На центральній площі старої частини розміщений меморіал загиблих у роки другої світової війни. У старовинних будинках функціонують сучасні установи, зокрема: найстарший навчальний заклад – гімназія №1 та Народний дім.

Багатою є духовна спадщина старої Долини, адже тут розташовані найстаріші храми міста: римо-католицький Костел Різдва Діви Марії (1835 р.) та греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці (1896-1904), яку освячував митрополит Андрей Шептицький. Історичною пам’яткою є також і будівля колишньої синагоги (тепер – дому молитви) на вул. Шептицького.

Перлиною старої Долини колись був сільзавод, який сьогодні знаходиться в напівзруйнованому стані. Але згодом стародавня Саліна наповниться новим життя, адже тут планується реалізація масштабного інвестиційного проекту з будівництва історико-оздоровчого бальнеологічного комплексу. Протягом тисячоліть долинська сіль була місцевим білим золотом – основним джерелом доходів місцевого населення, тепер ж її призначення бачать у використанні в оздоровчих цілях.

Окрасою Долини є міський став, паралельно якому проходить дорога державного значення, яка є транспортною артерією між новою і старою Долиною. Ця частина міста потопає у зелені садів. Якраз навпроти височіє будівля районної лікарні, а на пагорбі – Собор Успення Пресвятої Богородиці. В західній частині ставу розташований міський парк, який активно розвивається як відпочинковий центр для мешканців міста та його гостей.

Брочків – нова частина Долини, збудована переважно після 1950-х років – в період активної розбудови нафтогазового комплексу на її околицях. Зараз це найбільша частина міста, його діловий, соціально-економічний і культурний центр.

Всіх, хто в’їжджає у нову Долину, зустрічає ангел-охоронець міста – величний монумент «Борцям за Українську державу 988–1991», збудований за кошти відомих меценатів Тетяни і Омеляна Антоновичів. Кільцева розв’язка в цій частині міста є перетином стратегічних автошляхів, які з’єднують Львів, Івано-Франківськ та Закарпаття.

Головними вулицями нової частини міста є проспект Незалежності та вулиця Грушевського, центральною площею – майдан біля пам’ятника першому Президенту Михайлові Грушевському. Позаду монументу розташована затишна алея і сучасний пішохідний фонтан – одне з улюблених місць відпочинку долинян, на якому проводяться фестивальні та розважальні заходи. Поруч розміщується Будинок культури – найбільша в районі установа культури. Ця частина міста відрізняється високим рівнем благоустрою та озеленення.

Поруч із адмінбудинком, на вулиці Чорновола, розташовується унікальний краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів – перший музей, присвячений самобутньому культурному надбанню Бойківського краю. Серед матеріалів експозиції – цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва.

Відеозвіт про першу екскурсію у 2023 році за посиланням: 
https://www.facebook.com/groups/dolyna.if.ua/posts/995400854966872.

Попереду ще п'ять безкоштовних екскурсій:  «Вечірня мандрівка містом», «Гошів – духовна скарбниця Долинщини», «Сакральна Долина», пішохідно-екологічна до каменя «Колибач», театралізована «У пошуках солі».

Запрошуємо містян та гостей Долини!

Екскурсії в Долині організував відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради в рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Проєкт «Бойківські Карпати» упроваджується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy

#долинщина_туристична

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland