У лекторії "Бойківські Карпати" відбувся 30-й навчальний день

11 липня відбулась тридцята подія онлайн-лекторію у рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Спікером заходу був Олександр Вешелені – директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Тема виступу: «Camino Podolico»: більше, ніж паломництво».

Бойківські громади вивчали досвід створення пішохідного паломницького шляху на прикладі «Camino Podolico». 

У 2021 р. Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою і громадами Вінницької та Хмельницької областей виграли ґрант Українського культурного фонду і успішно реалізували проєкт «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова». Проєкт передбачав створення першого в Україні паломницького маршруту на основі моделі європейських Шляхів святого Якова.


 

Маршрут поєднує як сакральні, так і світські пам'ятки Поділля, передбачає наявність бюджетних місць ночівлі кожні 20-30 км подорожі.

Такий туристичний продукт, на думку спікера, має багато вигод саме для сільських громад, оскільки стимулює там появу або відродження і розвиток мікропідприємництва, пов'язаного зі сферою гостинності.

Найбільшими вигодонабувачами культурних пішохідних шляхів є, власне, не міста, а села, тому що вони приймають левову частку відвідувачів – споживачів послуг таких маршрутів. «Camino Podolico» та подібні до нього маршрути є сворідною «парасолькою», яка сприяє підвищеннню привабливості сільських територій.

Олександр Вешелені розповів про реалізацію проєктних заходів, зокрема створення навігації, просування маршруту. Наразі, у воєнний час, на «Camino Podolico» тимчасово не видають паспорти пілігримів і сертифікати про прохоження маршруту, однак Вінницька міська рада спільно з партнерами продовжує розвивати проєкт. Нещодавно відбулась визначна подія – 29 червня 2023 року у місті Потес (Кантабрія, Іспанія) Вінницю, як координатора «Camino Podolico», одноголосно прийнято до Європейської федерації Шляху святого Якова. Таким чином, відкриваються перспективи для сертифікації нового культурного маршруту Ради Європи в Україні. 

У другій половині виступу Олександр Вешелені поділився досвідом управління шляхом «Camino Podolico» та планами щодо розвитку цього маршруту. Заплановано, зокрема, продовжити «Подільський шлях святого Якова» через територію Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей до Словаччини.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Олександру Вешелені за участь у проєкті та вітає Вінницьку міську раду з приєднанням до Європейської федерації Шляху святого Якова.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland