У лекторії "Бойківські Карпати" відбувся 32-й навчальний день

17 липня відбулась тридцять друга подія онлайн-лекторію у рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Тетяна Тимошенко – кандидат наук з державного управління, доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, експерт з розвитку туристичних дестинацій, громад і територій.

Тема виступу: «Співробітництво територіальних громад як основа створення і функціонування організації з управління дестинацією».

Тетяна Тимошенко звернула увагу на актуальність теми дестинаційноо розвитку України. оскільки наші громади і міста можуть переймати кращий європейський досвід.

На воркшопі бойківські громади знайомились з поняттям «організація з управління дестинацією» (destination management organization, DMO), вивчали її моделі, сутність, етапи створення, структуру, функції та ін.

Існує кілька моделей функціонування DMO з огляду на джерела їх фінансування.

Процес формування DMO має такі етапи:

Сталий розвиток передбачає 5 структурних елементів процесу управління дестинацією:

Одним із завдань DMO є розробка стратегічного плану розвитку туризму.

Серед кращих практик DMO Тетяна Тимошенко називає наступні:

Експертка значну увагу приділила огляду організаційно-правової моделі системи управління туристичною дестинацією в умовах України. Ця модель, наголошує вона, враховує положення Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, Національної доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна», Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року, Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

На її думку, в українських реаліях найкращою формою для діяльності DMO є комунальне підприємство.

Інституалізація організації з управління дестинацією займає практично рік, тому важливо вже зараз стейкхолдерам працювати у цьому напрямку, якщо вони прагнуть отримати доступ до ресурсів для розвитку території.

В Україні процес створенння DMO перспективніший, на думку експертки, на територіях, які ще не мають досвіду управління розвитком туризму.

 

У другій частині виступу Тетяна Тимошенко розповіла про шведську модель DMO на прикладі регіону Даларна. «Visit Dalarna» об'єднує 15 комун та 700 суб'єктів туристичної індустрії. За юридичним статустом ця інституція є українським аналогом комунального підприємства.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Тетяні Тимошенко за проведений воркшоп для бойківських громад Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland