У лекторії "Бойківські Карпати" відбувся 35-й навчальний день

26 липня відбулась тридцять п'ята подія онлайн-лекторію у рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Таїсія Симочко – співавторка проєкту «Вітрина Закарпаття», лекторка «Школи сталого зеленого туризму», експертка з проєктного менеджменту.

Тема виступу: «Дослідження і популяризація гастрономічної спадщини: кращі практики України та світу».

На воркшопі бойківські громади вивчали досвід роботи з гастрономічною спадщиною.

На початку виступу лекторка зробила короткий огляд світової практики дослідження і захисту гастрономічної спадщини, згадавши і про довгий шлях до ЮНЕСКО нашого українського борщу.

Експертка називає такі можливі напрямки дослідження гастрономічної спадщини:

Центральною темою воркшопу стала розповідь про реалізацію проєкту «Вітрина Закарпаття». 

Проєкт «Віртуальний музей гастрономічної спадщини «Вітрина Закарпаття», реалізований за підтримки Українського культурного фонду, був покликаний навчити місцеві громади популяризувати локальні традиції приготування їжі та використовувати їх як один із важливих інструментів для забезпечення сталого гастрономічного туризму. 

Серед результатів проєкту – подання у реєстри нематеріальної культурної спадщини трьох гастрономічних традицій приготування страв: бичківський медяник, леквар і шовдар.

Факторами ризику при дослідженні гастрономічної спадщини Таїсія Симочко називає такі:

Покроковий алгоритм роботи з гастрономічною спадщиною, на думку спікерки, має бути таким:

- аудит страв, рецептів тощо (головний акцент дослідницкьго етапу – пошук автентичної гастроспадщини);

- документування процесу приготування страв, рецептури;

- технічний процес подання заявки до переліку нематеріальної культурної спадщини регіону чи України для захисту традиції (необхідно включати фото та відеоматеріали);

- стратегія популяризації (проведення фестивалів, навчально-просвітницьких заходів, робота з туристичним бізнесом та ін.).

У другій частині лекторію експертка розповіла про кілька прикладів дослідницьких ініціатив зі збереження гастрономічної спадщини в Україні, Європі та світі. 

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Таїсії Симочко за участь у проєкті та проведений воркшоп для бойківських громад Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland