У лекторії "Бойківські Карпати" відбувся 36-й навчальний день

03 серпня відбулась тридцять шоста подія онлайн-лекторію у рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Вікторія Кіптенко – доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат географічних наук, сертифікований експерт сталого туризму GSTC.

Тема виступу: «Ефективний менеджмент дестинації: інструменти і можливості практик сталого туризму».

На воркшопі бойківські громади вивчали теорію і практику ефективного управління дестинацією на засадах сталості.

Туристична дестинація – це кластер (ко-локація) продуктів і послуг, а також діяльності та досвіду в рамках туристичного ланцюжка вартості. Для успішної конкуренції дестинації мають пропонувати відмінну/максимізовану цінність для відвідувачів. 

Умова конкурентоспроможності – синтез аспектів, які спрацьовують лише усі разом. Максимізувати цінність для туриста і забезпечити місцеві вигоди у довгостроковій перспективі означатиме забезпечити сталість.

Комплексна туристична пропозиція дестинації складається з первісної та похідної пропозиції.

На воркшопі експертка значну частину часу присвятила розповіді про тривалий процес еволюції філософії управління дестинацією через спеціальний орган управління – т. зв. DMO. Світова практика засвідчила поступальний рух від маркетингу території до цілісного менеджменту дестинацією, а згодом – до smart-менеджменту.

Вікторія Кіптенко зауважила, що успіх DMO визначатиметься її здатністю завоювати авторитет і довіру всіх зацікавлених сторін у пункті призначення та за його межами, ефективною діяльністю та управлінням.

Сучасний тренд менеджменту дестинації  – розпорядницьке управління, або стюардинг.

Сьогодні експерти називають 15 принципів успішної дестинації – 10 головних і 5 додаткових.

 

Під час проведення лекторію учасники мали можливість ознайомитись з практиками управління дестинаціями на прикладі Відня, Оберштауфена, Схаувен-Дьойвеланду.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Вікторії Кіптенко за участь у проєкті та проведений воркшоп для бойківських громад Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland