У лекторії "Бойківські Карпати" відбувся 58-й навчальний день

12 жовтня відбулась п'ятдесят восьма подія онлайн-лекторію у рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Олена Жукова – експертка з управління культурною спадщиною та сталого розвитку територій, докторка PhD музеєзнавства і пам'яткознавства, керівниця Центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства, запрошена вчена в Університет Упсала (Швеція).

Тема виступу: «Субмерсивні технології у створенні музейних продуктів».

Спадщина навколо нас може бути перетворена на музейний продукт лише у тому випадку, якщо з нею цілеспрямовано працювати, зокрема, наприклад, інтерпретувати, застосовуючи різні технології та інструменти. Історико-культурна інформація об’єкту спадщини розкривається експозиційними засобами інтерпретації.

Інноваційним напрямком інтерпретації спадщини сьогодні є використання субмерсивних технологій. Вони підвищують конкурентоспроможність музейного продукту, трансформують його на комерційно привабливий.

Трендом в культурній індустрії є сьогодні середовищний музей. Діяльність таких музеїв базується на музеєфікації реального історико-культурного чи нереального (літературного/фантастичного) середовища з використанням субмерсивного методу побудови експозиції (метод занурення в певне середовище).

Зануренння досягається різними способами – аудіорозповідь від першої особи, створення звукових точок, створення відповідної атмосфери, театралізація, у т.ч. із залученням відвідувачів (активна/пасивна роль).

Сучасні середовищні музеї можуть створюватися на основі різних секторів креативних індустрій, об’єднуючи в межах музею групи майстрів, що будуть реалізувати діяльність і розвиток цих секторів та креативної економіки загалом. 

Практики занурення переносять відвідувача хронологічно у історичне середовище експозиції, стимулюють його взаємодіяти фізично та емоційно з ним. 

Середовищні музеї створюють і пропонують відвідувачам довгострокові (середовище, яке відтворюється в межах музею, є специфічним видом музейної експозиції) та циклічні (майстер-класи, тематичні заходи, фестивалі та ін.) програми, що спонукає людей до багаторазового відвідування одного й того ж музею; відносно невелика тривалість кожної окремої форми циклічних програм надає можливість відвідувачам зануритися в основне експозиційне середовище, отримати новий досвід та вдовольнити свої інтелектуальні, емоційні, пізнавальні та естетичні потреби. Середовищні музеї відкриті для різних форм партнерства з місцевими мешканцями, ремісниками, акторами, що допомагають відтворити середовище, відіграючи роль місцевих мешканців чи представників різних культур.

Новітнім трендом інтерпретації спадщини є створення digital музею.

Музейний продукт з використання технологій занурення має кращий потенціал продажів.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність спікеру Олені Жуковій за проведений воркшоп та участь у проєкті «Бойківські Карпати».

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland