У лекторії "Бойківські Карпати" відбувся дванадцятий навчальний день

17 травня відбулась дванадцята зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».

Спікером заходу був Олександр Коваль – експерт з розвитку туризму на сільських територіях, керівник Туристично-інформаційного центру «Турінформ Закарпаття», викладач факультету туризму Ужгородського національного університету.

Тема виступу «Туризм на сільських територіях. Ключові партнерства».

Учасникам навчання розповідали про партнерства для розвитку туризму на сільських територіях. Здавалося б, об'єднання людей, інституцій для реалізації певних ідей, проєктів мають очевидні позитивні короткострокові та довгострокові переваги і наслідки як для кожного учасника партнерства, так і для групи в цілому. Але теоретичні знання не завжди легко втілити у практичній площині взаємодій з людьми. У кожного свої цінності, інтереси, наміри, відтак кооперування – процес складний. Об'єднати людей може бажання до змін на краще, створення середовища для розвитку, зростання доходів, збільшення об'ємів продаж послуг/продуктів, ріст добробуту, розвиток інфраструктури. 

Партнерства цінні також і на рівні територіальних громад, тут також ми спостерігаємо наочно всі відмінності, які напочатку перешкоджають об'єднавчим процесам. Однак, працювати разом варто, тому що це розширення можливостей для кожного. Співпраця дозволяє сторонам трикутника  «влада - бізнес - громадські організації» об'єднувати свої ресурси, експертизу та контакти для досягнення спільних цілей, розширити масштаб діяльності і збільшити потенційну аудиторію.

 

Кооперування це також і зменшення ризиків: робота в партнерстві дозволяє розподілити ризики та витрати між учасниками. Прикладом може бути спільна фінансова інвестиція в проєкт, що дозволяє знизити індивідуальні ризики для кожного учасника. Колективна праця дозволяє об'єднати різні компетенції та досвід, що сприяє обміну знаннями та навичками. Це може пришвидшити інновації та покращити якість продукту або послуги. Партнерство також сприяє росту конкурентоспроможності учасників об'єднання. Олександр Коваль зауважує, що всі ці переваги можна досягти за умови формування довіри між учасниками, а довіра народжується через синхронізацію.

 

Для дієвого партнерства учасникам важливо чітко розуміти цілі, задачі, очікування сторін, участь та умови, спільні ініціативи, сформувати політики взаємодії з громадою, взаємодії з партнерами, екологічну та культурну політики.

Проєкт «Бойківські Карпати» за своєю філософією є також об'єднанням, прикладом партнерства.

Учасникам партнерства, особливо на рівні громад, вже зараз важливо розуміти цінність цієї кооперації.

Резюмуючи свій виступ експерт зазначив, що формування партнерств справа складна, тривала і передбачає багато ціннісних, інституційних перешкод, але не варто відкидати кооперування, якщо відразу не вдається знайти спільну мову з потенційними учасниками об'єднання. Завойовувати довіру – процес тривалий, але необхідний, якщо ви дійсно націлені створити успішне партнерство.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Олександру Ковалю за участь у проєкті та бажання працювати над розвитком туризму у бойківських громадах Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland