У лекторії "Бойківські Карпати" відбувся вісімнадцятий навчальний день

07 червня відбулась вісімнадцята зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Вікторія Кіптенко – доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат географічних наук, сертифікований експерт сталого туризму GSTC.

Тема виступу: «Сталий менеджмент дестинації: практичні переваги й перестороги туризму, орієнтованого на громаду».

На воркшопі наша цільова аудиторія знайомилась з політикою управління туризмом, орієнтованого на громаду.

Історія знає різні підходи до управління в туризмі, і досвід інших дестинацій має слугувати прикладом для наслідування або навпаки.

 

Оскільки туризм надзвичайно конкурентний сектор, дестинація повинна пропонувати відмінну цінність для відвідувачів.

Найголовнішу роль в управлінні відіграє громада, яка покликана об'єднати зацікавлених сторін. Існує кілька підходів менеджменту, серед них управління туризмом, орієнтованого на громаду.

 

Важливо усвідомити, що без громади, тобто мешканців, успішний розвиток неможливий.

Туристична діяльність громади, яка планує розвивати туризм, орієнтований на її мешканців, має багато викликів.

Розглядаючи доцільність створення організації з управління дестинацією (DMO), лекторка зауважила, що не кожний туристичний напрямок має DMO, але якщо вже зацікавлені сторони вирішать її створювати, то варто пам'ятати про сутність партнерства.

Розглядаючи питання конкурентоспроможності туризму, орієнтованого на громаду, Вікторія Кіптенко наголосила, що дуже важливою перевагою є самобутність (автентичність), унікальний досвід місцевих традицій та цінностей.

 

Те, що звичайне для місцевої громади, є унікальним досвідом для мандрівника, у тому числі європейського туриста, який шукає нові досвіди та маршрути для так званого «повільного» туризму.

Друга частина воркшопу була присвячена обговоренню прикладів створення і облаштування сільських територій для slow tourism у європейських країнах, зокрема в Італії, Іспанії, Португалії Нідерландах, Румунії та ін.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Вікторії Кіптенко за участь у проєкті та наведені приклади європейських досвідів розвитку сільського туризму для бойківських громад Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland