У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Ірина Омецінська

05 липня відбулась двадцять дев'ята подія онлайн-лекторію у рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Ірина Омецінська – комерційний директор сироварні ТМ «Далекі гори» (с. Снідавка).

Тема виступу: «Сироварня «Далекі гори»: історія та сьогодення».

Бойківські громади вивчали досвід створення і діяльності сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу у контексті розробки і продажу туристичного продукту для відвідувачів виробництва.

Ірина Омецінська детально розповіла учасникам навчання про історію народження сироварні, акцентувавши увагу слухачів на необхідності комунікації і кооперації з місцевим населенням, дотримання всіх юридичних процедур, виробничих ( у т.ч. технологічних) процесів. 

Місцева громада і влада стали учасниками партнерства на взаємовигівдних умовах і допомогли становленню сироварні, адже бізнес простимулював розвиток тваринництва у селі, забезпечив створення нових робочих місць, а Косівська територіальна громада отримала не тільки виробника сиру і супутніх продуктів харчування, платника податків, але й нову гастрономічну локацію, яка стада туристичним магнітом.

Команда, яка створювала сироварню як мікробізнес, пройшла тривалий шлях розвитку, який потребував залученння до роботи бататьох стейкхолдерів та значних капіталовкладень.

Виробництво продуктів харчуванння вимагало виготовлення дозвільної документації, оскільки сироварня була націлена розширювати ринки збуту, тому менеджмент вирішив пройти всі необхідні сертифікаційні процедури.

Водночас Ірина Омецінська наголосила, що сироварня прагне зберегти якість, тому не націлена порушувати технологічні процеси заради виготовлення більшої кількості продукції і продажів для великих торгових мереж. Їхній бізнес буде залишатись крафтовим.

Туристичний напрям діяльності сироварні народився сам по собі, коли власники зрозуміли, що завдяки туристам можна отримати додатковий ресурс для масштабування виробництва.

    

Керівники сироварні вже націлені на розширення туристичної пропозиції для відвідувачів: працюють над створенням дитячої зони, облаштуванням більшого дегустаційного залу, розробкою нових екскурсійно-дегустаційних програм для гостей, асортиментних продуктових наборів, створенням додаткових атракцій (наприклад, зараз завершують облаштування оглядового майданчика у Снідавці).

Спікерка зауважила, що не варто зупинятись на досягнутих результатах роботи, постійно розвиватись, навчатись, працювати з клієнтами як офлайн, так і онлайн.

Ірину Омецінську та її колег надихають працювати місцеві люди, недарма їхня співпраця сьогодні нагадує великий сімейний бізнес, бізнес всієї громади Снідавки.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Ірині Омецінській за участь у проєкті і розповідь про досвід створення крафтового виробництва у сільській місцевості.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland