У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Лада Маланій

4 травня в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати» відбулась чергова навчальна подія.

Спікером заходу була Лада Маланій – менеджер та експерт проєктів Туристичної Асоціації Івано-Франківщини, керівник ГО «Агенція розвитку приватної ініціативи» (м. Івано-Франківськ).

Тема виступу: «Культурна і природна спадщина громади: від ресурсу до ціннісної пропозиції».

На будь-якій території громада отримує історично у спадок спадщину (як матеріальну, так і нематеріальну). Ця спадщина є ресурсом, лиш постає питання, яким чином цей ресурс перетворити на актив? Існує багато прикладів, на жаль, невдалих, коли ресурс, люди, які мають повноваження, прагнуть використати нашвидкуруч для отримання миттєвого результату, прибутку, та чи прибуток це і для кого?

Рішення робити "вже і щось" невірні і, як правило, згодом стають проблемою як для самих стейкхолдерів, так і для трансформованої (незворотньо!) спадщини. Насамперед, громада (влада, бізнес, мешканці) повинні провести глибокий аналіз ресурсів території, з'ясувати та усвідомити цінність наявної спадщини, далі розробити концепцію спільного використання цього ресурсу. Важливо розуміти, що всі ці напрацювання і рішення повинні прийматись з думкою про мешканців громади, бо результати цих рішень впливатимуть на людей.

Наступним етапом є розробка плану управління об'єктом спадщини. Коли зацікавлені сторони свідомі не приймати швидких рішень, то вони обов'язково прийдуть до висновку, що варту думати про економічні наслідки рішень і не просто думати, а прораховувати їх.

Немає неліквідної спадщини, якщо вірно навчитись управляти нею, то цей ресурс принесе прибуток громаді. Зруйновані чи напівзруйновані об'єкти архітектури, як правило, вже неможливо повернути у первісний вигляд, у більшості випадків найкращим способом збереження такої спадщини є консервація пам'яток та створення продуктів їх інтерпретації 

Резюмуючи тему спадщини як цінності, експерт пропонує стейкхолдерам спочатку давати відповіді на такі запитання, а вже потім приймати рішення:

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Ладі Маланій за участь у заході та цінні поради щодо розвитку туризму для бойківських громад Івано-Франківщини.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland