У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Наталія Якименко

06 вересня відбулась сорок шоста подія онлайн-лекторію у рамках реалізації проєкту «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Наталія Якименко – експертка з розвитку екосистем.

Тема виступу: «Ремісничі та крафтові виробники: нові можливості».

Бойківські громади вивчали нормативно-правове регулювання діяльності ремісничих та крафтових виробників.

Наталія Якименко зробила історичний екскурс в історію розвитку ремісництва в Україні, акцентувавши на тому, що ця сфера діяльності була повністю знищена у часи СРСР і лише зараз почала відроджуватись та стимулюватись державною політикою. «Останніми роками Україна активно впроваджує європейські стандарти в галузі ремісництва та малого підприємництва. Відбувається спрощення процедур реєстрації та дозвільної системи для ремісників, а також розробляються програми підтримки для розвитку галузі».

Експертка звернула увагу слухачів на те, що крафтом сьогодні може бути широка палітра виробів.

Відмінність крафтового і ремісничного продукту полягає у наступному:

 

У другій частині виступу Наталія Якименко розповіла про сутність принципу «від лану до столу» у контексті нормативно-правового регулювання крафтового чи ремісничого продукту.

Експертка розповіла слухачам лекторію про новий Закон України від 30.06.2023 № 3221-ІХ, який спрощує господарську діяльність виробників ремісничої продукції.

Для держави, наголосила експертка, головне забезпечити захист споживачів від небезпечних для життя і здоров'я продуктів, а їх якість сьогодні є предметом ринкової конкуренції виробників.

У завершальній частині презентації Наталія Якименко зупинилась на особливостях процесу створення і продажів ремісничих продуктів. На думку спікерки, малі виробники мають ресурсний потенціал продажів не тільки на внутрішньому ринку, але й закордоном.

Громадам варто глибше аналізувати і переоцінити власні природні ресурси території, адже саме там існує багато унікальних продуктів (вода, ягоди, гриби тощо), які треба «обгорнути» і продавати. На думку експертки, слід подивитись на те, що під ногами під іншим кутом зору, усвідомити цінність звичних речей, що є повсякденним оточенням людей.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лекторці Наталії Якименко за проведену презентацію та участь у проєкті «Бойківські Карпати».

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland