У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Руслана Василюк

27 жовтня відбулась шістдесят четверта зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Руслана Василюк – директор КП «Центр розвитку міста та рекреації» (м. Івано-Франківськ).

Тема виступу: «Розвиток рекреаційних зон Івано-Франківська. Діяльність туристично-інформаційного центру».

Бойківські громади вивчали досвід перетворення локальних рекреаційних зон на інклюзивний та інтерактивний простір у поєднанні з обслуговуванням туристів.

Руслана Василюк нагадала слухачам, що парки відпочинку мають такі функції: екологічна; рекреаційна; культурна; естетична; освітньо-пізнавальна; виховна.

Мешканці можуть бути пасивним (спостерігачі) і активним (творці) споживачем рекреаційних послуг. «Мета – досягти активного типу участі, не перенасичувати відвідувачів «готовим продуктом». Тільки тоді можна створити якісні громадські простори»,   вважає експертка.

Руслана Василюк розповіла про перетворення, які були реалізовані з часу створення комунального підприємства, яке об'єднало не тільки рекреаційні зони міста зокрема і  територіальної громади в цілому, але й туристично-інформаційний центр.

Це – благоустрій території, капітальний ремонт та облаштування нових пішохідних алей і велосипедних доріжок, упорядкування торгівлі, ревіталізація водних об’єктів, капітальний ремонт громадських вбиралень, облаштування кімнати матері і дитини, догляд за зеленими насадженнями і газонами, створення спортивних майданчиків, дитячих просторів, фотозон, облаштування меблів для рекреаційних просторів.

Комунальне підприємство проводить активну фестивально-ярмаркову діяльність, залучає містян до активного дозвілля  (урбаністичний фестиваль «Сеанс міського сканування», фестиваль «Дрібнота», святкування тематичних днів, толоки тощо).

Із 2016 р. розпочав роботу Туристично-інформаційний центр (ТІЦ).

У структурі ТІЦ працює двоє осіб. Вони займаються проведенням екскурсій, краєзнавчих вікторин, квестів, майстер-класів тощо.

Руслана Василюк зауважує, що варто постійно стежити за трендами і коректувати роботу, щоб залучати нових споживачів туристичних послуг.

Спікер порадила бойківським громадам найперше розпочати з підготовки концептуального бачення розвитку рекреаційних зон і зауважила, що успіх прийде тоді, коли управлінці  працюють з любов'ю до справи.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність спікеру Руслані Василюк за проведену презентацію та участь у проєкті «Бойківські Карпати».

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland