У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Світлана Павленко

20 червня відбулась двадцять третя зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Світлана Павленко – експертка проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог», сертифікована дорадниця з питань розвитку сільських територій та сільськогосподарського підприємництва, аналітик НАСДСУ з аграрної політики.

Тема виступу: «Сімейні фермерські господарства: створення, діяльність, особливості».

На воркшопі цільовій аудиторії розповідали про важливість підприємництва на сільських територіях; можливості для вибору організаційно-правової форми в АПК; ідею фермерства, види фермерських господарств та основні аспекти їх заснування; статус сімейного фермерського господарства, його особливості та алгоритм створення; вибір видів діяльності та системи оподаткування; переваги та преференції, ризики та обмеження.

Експертка звернула увагу слухачів на важливості сімейного фермерства як для сталого розвитку малого бізнесу на сільських територіях, так і для розвитку економіки територіальних громад у цілому.

Сукупно Світлана Павленко називає такі переваги сімейного підприємництва та фермерських господарств зокрема:


Лекторка розповіла у деталях про алгоритм створення сімейного фермерського господарства, проаналізувавши цілий спектр питань – від реєстрації, вибору видів економічної діяльності, системи оподаткування до особливостей як державної, так і ґрантової підтримки мікробізнесів.

Сімейні фермерські господарства є основою місцевої економіки; малі виробники, на думку Світлани Павленко, визначають або, принаймні, повинні впливати на локальну економічну політику.Фермери сплачують податки до бюджету територіальної громади, відповідно вони повинні брати цілеспрямовану участь у прийняті рішень управлінців, що визначають стратегічні шляхи розвитку.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Світлані Павленко за участь у проєкті та проведений воркшоп для бойківських громад Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland