У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Таїсія Симочко

17 травня відбулась тринадцята зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Таїсія Симочко – співавторка проєкту «Вітрина Закарпаття», лекторка «Школи сталого зеленого туризму», експертка з проєктного менеджменту.

Тема виступу «Європейський досвід розвитку туризму на основі підтримки локальних виробників».

Перша частина воркшопу була присвячена ознайомленню з принципами розвитку туристичного сектору в ЄС, зокрема експертка розповіла про Європейський зелений курс в розрізі таких її частин: стратегія «Від лану до столу» та  стратегія «Біорізноманіття до 2030 року», проєкт «SKIN» – мережа знань та інновацій про короткі ланцюжки реалізації продуктів харчування та ін.

Багато уваги упродовж виступу було приділено ролі мікропідприємництва для розвитку території та громади. На прикладі ЄС Таїсія Симочко акцентувала увагу на тому, що підтримка мікропідприємницького середовища є дуже важливою політикою місцевого економічного розвитку.

Проблеми, з якими найчастіше стикаються малі локальні виробники в країнах ЄС, тотожні з тими, які ми спостерігаємо і у нас в Україні. Це, зокрема, прогалини в інформації та знаннях, інституційні та регуляторні бар'єри, слабка позиція виробників у ланцюжку вартості, бар'єри логістики та розподілу, відусутність спеціальної політики та пов’язаних консультацій чи підтримки у більшості держав-членів.

На думку Таїсії Симочко, локальні виробники товарів і послуг – драйвери розвитку туризму, тому влада у громадах повинна спрямовувати зусилля на вироблення політики підтримки та розвитку локального/регіонального туризму: 

- створення середовища сприятливого для розвитку та життєздатності мікробізнесу, в тому числі через підтримку програм для талановитої молоді, жіночого підприємництва, розвитку інноваційних товарів та послуг;

- можливості «другого шансу» – програми підтримки для бізнесу, що знаходиться в скрутному становищі чи на межі банкрутства;

- «Think small» – законодавство має враховувати в першу чергу потреби та виклики мікропідприємств;

- адміністративне управління для малого бізнесу має бути простим та зрозумілим;

- створення можливостей для участі МСП в державних закупівлях та доступу до інших можливостей збуту своїх товарів та послуг;

- створення умов для рівноправної участі МСП в розподілі фінансових потоків (мікрофінансування, спеціальні можливості, ґрантові можливості тощо);

- програми підтримки розвитку інноваційних продуктів та послуг;

- консультування щодо можливостей розширення ареалу продажів;

- інвестування у сталість туристичного сектору та перетворення екологічних викликів у можливості;

- створення сприятливого середовища для постійного вдосконалення якості ведення бізнесу.

До інструментів підтримки розвитку локальних виробників експертка відносить:

- підтримку створення мереж знань та доступу до кращих практик;

- створення вузькоспеціалізованих мереж;

- створення умов для підвищення мобільності та обміну досвідом.

Важливе значення має доступ до знань та кращих практик, і завдання управлінців створити зручний спосіб доступу інформації для локальних виробників.

На воркшопі лекторка навела приклади практичних досвідів розвитку сільського туризму з Італії.

Casale di Martignano

 

ARVAIA società cooperativa agricola

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Таїсії Симочко за виступ та цінні поради щодо розвитку туризму для бойківських громад Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland