У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Тетяна Тимошенко

25 квітня в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати» відбулась чергова навчальна подія.

Спікером заходу була Тетяна Тимошенко – кандидат наук з державного управління, доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, експерт з розвитку туристичних дестинацій, громад і територій.

Тема виступу: «Створюємо туристичний кластер: 7 кроків».

На навчанні слухачі онлайн-лекторію ознайомились з різними формальними та неформальними формами і механізмами взаємодії учасників будь-якого ринку, в т. ч. ринку туристичних послуг, сценаріями можливого розвитку галузі гостинності.

Центральною темою виступу спікера стала розповідь про кластери. Кластери, на думку Тетяни Тимошенко, це галузеве, територіальне і добровільне об'єднання підприємницьких структур, які тісно співпрацюють із науковими (освітніми) установами, громадськими організаціями та органами місцевої влади з метою підвищення конкурентоздатності власної продукції і сприяння економічному розвитку регіону.

Успіх туристичного кластеру можливий тільки тоді, коли між учасниками існує довіра, наявний спільний інтерес, розробений план дій з pозподілом функцій для кожного учасника об'єднання, налагоджена взаємодія з владою і громадою.

Кластерна модель взаємодії передбачає багатосекторну господарську співпрацю суб'єктів економічної діяльності. Лише так можна досягти результату.

Туризм, де він розвивається, генерує багатовекторний економічний розвиток території, і це дуже важливо розуміти управлінцям та всім іншим зацікавленим суб'єктам, що визначають стратегічні напрямки розвитку громади.

Тетяна Тимошенко акцентувала увагу на тому, що розвиток туризму органічно впливає на покращення інфрраструктури не тільки для бізнесу, а для всіх мешканців території, яка приймає туристів.

Тема кластерів виявилась настільки актуальною, що експерт продовжить її висвітлення у наступних ефірах, оскільки запланованих двох годин не вистачило для завершення презентації.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Тетяні Тимошенко за участь у заході та бажання працювати над розвитком туризму з бойківськими громадами Івано-Франківщини.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland