У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Вікторія Яремин
27 червня відбулась двадцять п'ята зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».
Спікером заходу була Вікторія Яремин – завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філії Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського), дослідниця, авторка інноваційних музейних проєктів.
Тема виступу: «Музей як туристична атракція. Складові успіху. Приклад Косова».
Для трансформації музею на успішний, упізнаваний, популярний серед туристів об'єкт, насамперед, на думку спікера, варто провести аудит стану установи, щоб з'ясувати, що і хто заважає цьому. Вікторія Яремин свого часу зробила такий аудит у косівському музеї, де вона була призначена новим керівником філії.
Реформи потрібно впроваджувати комплексно – від трансформації експозицій до корекції мотивації персоналу.
Комунікувати з потенційними цільовими аудиторіями варто "живою" мовою.
Промоція музею, на думку експертки, не вимагає на початковому етапі коштів, а лише знань, які можна сьогодні легко отримати, головне – бажання. Адже існує багато безкоштовних інструментів просування музею в Інтернеті.
Водночас треба комплексно продумати сценарії інноваційних програм взаємодії з аудиторією, інакше реклама не принесе результату, бо нецікавий музей вдруге не відвідають.
Вікторія Яремин розповіла про започаткуванння кількох інтерактивних програм для відвідувачів у косівському музеї, які підвищили його упізнаваність і конкурентоспроможність. Серед них: театралізовані екскурсії, музичні та мистецькі заходи, дитячі розважальні та ігрові заходи, квести.
Сучасний музей сьогодні варто робити поліфункціональним простором, місцем постійної взаємодії не тільки з туристами, але й мешканцями села, міста, громади. Для цього необхідно переоблаштувати виставковий зал.
А для туристів важлива цікава і тактильна експозиція. На думку, Вікторії Яремин, сучасна експозиція музею має відповідати таким вимогам:
Музею постійно потрібно дбати про партнерства, тому що вони є інвестицією у майбутній розвиток установи.
Експертка усвідомлює, що комунальному музею для трансфомацій постійно не вистачає і не вистачатиме коштів, тому вона радить на системній основі працювати з донорами і займатись написанням ґрантових проєктів.
Крім того, інколи не варто відкидати волонтерство. Якщо людина вболіває за свою справу, вона може пожертвувати не лише своїм вільним часом, але й коштами.
Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.
Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Вікторії Яремин за виступ та цінні поради щодо підвищення атрактивності музеїв для бойківських громад Івано-Франківської області.
Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.
_ _ _ _
Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.
Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.
Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.