У лекторії "Бойківські Карпати" виступила Яніна Барибіна

26 жовтня відбулась шістдесят третя зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».

Спікером заходу була Яніна Барибіна – к.е.н., доцент Полтавського університету економіки та торгівлі, регіональний координатор з розвитку мережі «Greenways Ukraine».

Тема виступу: «Інтерпретація культурної спадщини – потенціал для розвитку туризму громад. Приклад Полтавщини».

Перша частина навчання була присвячена висвітленню сутності інтерпретації як інструменту розвитку туристичної дестинації.

Експертка розповіла слухачам також про книгу «Економіка спадщини», підготовлену Туристичною асоціацією Івано-Франківщини, яка слугує цінним джерелом знань про можливості використання спадщини.

Інтерпретація є персоналізованою і деперсоналізованою.

Яніна Барибіна вважає, що спадщина прихована у нас самих, у нашій минувшині – її варто дослідити і наново відкрити для споживачів, при цьому варто дивитись на продукт їх очима.

У другій частині виступу експертка розповідала про інтерпретацію гастрономічної спадщини.

  Важливу роль для популяризації спадщини, на її думку, відіграє проведення тематичних фестивалів.

Свій виступ Яніна Барибіна ілюструвала прикладами проведення гастрономічних фестивалів на Полтавщині, розповіла про створення і діяльність ТІЦ та Опішнянської артілі.

Презентацію досвіду інтерпретації спадщини Полтавщини експертка завершила розповіддю про такі ініціативи: гастрономічні традиції Галушчиного весілля, Котелевський коржик, етнографічна збірка «Древо».

Відзначила експертка і приклад з Івано-Франківщини як унікальний кейс інтерпретації спадщини.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність спікеру Яніні Барибіній за участь у проєкті «Бойківські Карпати».

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland