У лекторії "Бойківські Карпати" виступив Ігор Гаврилюк

22 червня відбулась двадцять четверта зустріч в онлайн-лекторії «Бойківські Карпати».

Спікером заходу був  Ігор Гаврилюк – засновник Інтерактивного Музею Лицарства в м. Надвірна.

Тема виступу: «Створення приватного інтерактивного музею – від ідеї до реалізації».

Наш лектор провів онлайн-екскурсію, розповівши про історію створення музею, особливості збору експонатів та наповнення експозиції артефактами. Окремі речі для музею Ігор Гаврилюк придбав, інші подарували друзі, колеги, а решта були зробені власними руками.

Музей став втіленням у життя його давньої мрії – впорядкувати колекціоновані роками артефакти, присвячені Середьовіччю. Власний приватний дім господар перетворив на музейний простір, розробив тематичну екскурсію, на якій можна почути, побачити, а, головне, відчути дух епохи, живу історію лицарської культури.

Музей Лицарства у Надвірні відразу доповнив туристичну пропозицію містечка (а точніше заповнив екскурсійний вакуум), ставши незамінним і обов'язковим атракційним об'єктом як для туристів-індивідуалів, так і для організованих туристичних груп з Івано-Франківської та Львівської областей.

Інтерактивна екскурсія триває одну годину, ця година фактично повністю наповнена взаємодією з відвідувачами. З музейними експонатами можна контактувати, і це дуже подобається дітям та молоді. Власне школярі і є головною цільовою аудиторією закладу.

Робота з дітьми стала основою для створення позитивного іміджу музею.

Родина допомогає Ігорю Гаврилюку популяризувати заклад у мережі Інтернет, а сам він активно працює з однодумцями над розвитком туризму у Надвірнянській громаді, зокрема підвищенням привабливості замку Краснодвір та Пнівської фортеці. 

Ігор Гаврилюк вважає, що для досягнення успіху у музейній справі потрібне, насамперед, наполегливе бажання – бажання працювати та використання сучасних методів інтерактиву.

Музей Лицарства є не тільки приватною мрією засновника, а також інвестицією у національно-патріотичне виховання молоді. Ігор Гаврилюк вважає, що це його громадська місія, саме тому він і не пошкодував віддати власну приватну територію, власний дім під фактично громадський постір.

Онлайн-лекторій відбувається на платформі Zoom для обраної цільової аудиторії за запрошеннями. Відеозапис може бути надіслано для всіх охочих за запитом на ums@if.gov.ua.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність лектору Ігорю Гаврилюку за участь у проєкті, розповідь про власний досвід створення і функціонування музею для бойківських громад Івано-Франківської області.

Фото організаторів, дизайн: Назарій Дубів.

_ _ _ _

Проєкт «Бойківські Карпати» реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проєкту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проєкт: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати

#твоя_нова_історія

#iftourland