Відбулась перша етноекспедиція дослідження бойківської спадщини

17 травня в рамках проєкту «Бойківські Карпати» за сприяння департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації проведена перша етноекспедиція для дослідження бойківської вишивки з метою використання її елементів в сучасному одязі.

У Брошнів-Осадській та Рожнятівській громадах побувала Любов Чернікова (бренд «Chernikova»).

Дизайнерка разом із помічницею відвідала як приватні колекції вишивки в селах Брошнів і Раків, так і колекції вишивки та предметів побуту музею «Бойківщина» (с-ще Рожнятів) і приватного музею Василя Яцківа (с. Сваричів).

«Мені найбільше сподобались старовинні скрині та їх знаки, якраз нещодавно почала працювати над цією символікою в орнаментах для майбутніх колекцій. Сьогодні змогла їх розглянути краще та доторкнутись вживу. У музеї «Бойківщина» одна скриня була дуже маленького розміру, директорка закладу розповідала, що вона могла бути вояцькою, тобто для воїна. І час її створення – близько середини XX століття...Також сподобався цей день тим, що те, що ми бачили дуже близько до першоджерела та нашої історії, ближче до початку. Ми слухали розповіді, розглядали старі речі, одяг та предмети інтер'єру, хатній текстиль та робочі інструменти. Круто, що люди бережуть ці частинки нашої історії та діляться цими збереженнями. Ще це все дуже красиве», – зазначила Любов Чернікова.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність Любові Черніковій за волонтерську участь у проєкті «Бойківські Карпати» і популяризацію Бойківщини через індустрію моди.

Нагадаємо, що упродовж реалізації проєкту заплановано, зокрема, створення фешн-колекції репліки традиційних костюмів, аксесуарів, вибійки і принтів на основі бойківських мотивів. Кураторами ініціативи є етнодизайнерка Оксана Сокол (Центр «Традиція», м. Львів) та дизайнерка Любов Чернікова (бренд «Chernikova», м. Івано-Франківськ).