Відбулась третя етноекспедиція дослідження бойківської спадщини

22 вересня в рамках проєкту «Бойківські Карпати» за сприяння департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації, Болехівської міської ради відбулась третя етноекспедиція на Східну Бойківщину для дослідження бойківської вишивки з метою використання її елементів у сучасному одязі.

Дизайнерка Любов Чернікова з колегами відвідали Болехівську громаду.

Перша локація маршруту - Музей історії міста Болехів імені Романа Скворія. Неймовірно велика кількість експонатів вражає і це не тільки давня бойківська вишивка, але й унікальні предмети побуту. Працівниця музею Галина Якимів (донька Романа Скворія, іменем якого названо музей), детально розповідала про кожний виріб і елемент вишивки, які діставала з багатої скрині.

Ідея створення Етно-світлиці у Марії Яцинин у селі Тисів з'явилася через велику кількість вишивки, яка назбиралася в її приватній колекції, майстриня і сама дуже багато вишиває, особливо їй подобається відвишивувати давні візерунки. Також у світлиці обладнано куточок у стилі бойківської хати, де можна зробити чудову фотосесію. А на подвір'ї недалеко розташована 100-літня хата-мазанка, в якій колись господиня планує організовувати бойківські частування. Постійними відвідувачами світлиці є школярі, які знайомляться з традиціями бойківського краю.

Етнопростір у селі Тисів створює всі умови для комфортного кількаденного перебування туриста в оточенні бойківської вишивки та неймовірної природи. У давній хатині акуратно розкладено багато вишитих виробів господині, старовинні меблі.

У селі Бубнище поруч зі Скелями Довбуша Любов Чернікова мала можливість надихнутися неймовірно красивими вишиванками, яким близько ста років.

Нагадаємо, що упродовж реалізації проєкту заплановано, зокрема, створення фешн-колекції репліки традиційних костюмів, аксесуарів, вибійки і принтів на основі бойківських мотивів. Кураторами ініціативи є етнодизайнерка Оксана Сокол (Центр «Традиція», м. Львів) та дизайнерка Любов Чернікова (бренд «Chernikova», м. Івано-Франківськ).