Відбулась завершальна етноекспедиція дослідження бойківської спадщини

06 грудня в рамках проєкту «Бойківські Карпати» за сприяння департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації, громади села Голинь відбулась завершальна етноекспедиція на Східну Бойківщину для дослідження бойківської вишивки з метою використання її елементів у сучасному одязі.

Любов Чернікова з помічницею відвідали організовану в приміщенні бібліотеки села Голинь виставку. Тут представлені як сучасні, так і стародавні вишивки початку ХХ ст. з традиційними бойківськими візерунками.

Бібліотекар Світлана Сокульська радо розповіла про ідею створення виставки, про бажання жителів села Голинь постійно поповнювати її новими експонатами. Всі речі в імпровізованому музеї дуже гарно збережені та упорядковані. Виставку відвідують як місцеві жителі, так і гості з інших регіонів України, а також іноземці з Польщі, Франції.

У волонтерки проєкту Любові Чернікової, як завжди, особливий інтерес викликають вишиті горсики і стародавні вишиті сорочки. Дуже важливо, щоб давні орнаменти «жили» в сучасному одязі.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність колективу бренду «Chernikova» за активну та плідну співпрацю у рамках проєкту «Бойківські Карпати».