Дегустація страв караїмської кухні

Дегустація страв караїмської кухні

Етнографія, Гастрономія
23/03/23 - 23/03/23

23 березня вперше за 100 років у Галичі можна буде покуштувати караїмські страви: кибини, халву і бузу.

Обід по-караїмськи відбудеться об 11.00 в Музеї караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич».

Захід відбудеться з метою популяризації національної кухні одного з найдавніших корінних народів України. Під час заходу відвідувачі ознайомляться з історією та релігією караїмської громади Галича й скуштують смаколики караїмської кухні.

Інформаційна довідка:

Караїми – один з найдавніших корінних народів України. Це тюркомовний народ, представники якого сповідують караїмізм.

Караїмізм – авраамічна релігія, що ґрунтується на Старому Заповіті. Чиста Біблійна віра без нашарувань Мішни і Талмуду.

Караїми, за однією з версій, прибули до Галича за часів князювання Данила Романовича у складі 80 караїмських родин. На даний час в м.Галичі проживає єдиний чистокровний караїм. Задля збереження традицій громади у 2004 р. було відкрито Музей караїмської історії та культури.

Наукові співробітники Музею займаються дослідженням, вивченням історії галицьких караїмів. З метою мультисенсорного сприйняття культури 23 березня організовують спільно з представниками Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу мистецький проєкт «Поринаємо в культуру зі смаком. Хош иштах» / Хош иштах з караїмської мови – смачного.

Караїмська національна кухня потребує особливої уваги і вивчення, осільки залишилося мало представників, які практикують автентичні рецепти своїх предків. Так у 2018 р. караїмську традицію приготування пиріжка з м’ясом «ет аяклак» караїми Мелітополя внесли до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Цю традицію спробуємо відтворити в Музеї караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич».

Мультисенсорне сприйняття культури-підхід, який одночасно задіює такі канали сприйняття як зір, слух, смак, дотик.

Джерело: https://www.facebook.com/vololiynyk.