"Лудинє"

"Лудинє"

Етнографія, Мода
06/07/19 - 06/07/19

Етнографічний фестиваль має на меті збереження популяризація ужиткового мистецтва, традицій, обрядів Гуцульщини та інших регіонів, розвиток громадського та культурного життя Косівського району, розвиток музейної справи.

До Дня міста, який припадає на свято Івана, косівчани скликають гостей для участі у масштабному мистецькому дійстві "Лудинє-фест". Словом "лудинє" гуцули називають свій традиційний народний стрій (а його етимологія пов’язана зі словом «людина»), тож і сам фестиваль популяризує автентичні традиції гуцульського вбрання.

Вперше "Лудинє" був організований у 2011 р. з ініціативи небайдужих мешканців міста. Нині – це знакова регіональна подія на Прикарпатті, що сьогодні відома далеко за межами регіону, має чітко сформовану концепцію.

Щоразу фестиваль має окрему тематику, однак його ідейною основою є традиційне народне вбрання та одяг з етнічними ознаками. На фестивалі презентують автентичний одяг з приватних колекції місцевих етнографів, збирачів старожитностей. Готують покази з мистецькими виробами майстрів-ремісників (різьба, шкіра, металірство, кераміка, ювелірні прикраси, ліжникове ткання). Інтерпретують давні традиції дитячого одягу, гуцульських зачісок, носіння головних уборів та окремих аксесуарів. Демонструють, як мистецькі традиції минулого продовжують розвиватися сучасними майстрами.

https://ludyne.if.ua

https://www.facebook.com/groups/204581222922978/permalink/2515483185166092/