"Мальований дзбаник"

"Мальований дзбаник"

Етнографія
24/08/19 - 25/08/19

Фестиваль кераміки, ремесел і фольклору «Мальований дзбаник» проводять з метою популяризації косівської мальованої кераміки як унікального феноменального явища в українській культурі.

«Мальований дзбаник» щороку відбувається у Косові. Дзбаник – це глекоподібний посуд, а традиція розмальовувати його вже переросла в таке явище, як косівська мальована кераміка. Елемент «Традиція Косівської мальованої кераміки» визнано національним надбанням країни та включено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, претендує на внесення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Започаткувала фестиваль Марія Гринюк, доцент Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської академії мистецтв, голова громадської організації «Благодійний фонд «Автентика Гуцульщини». 

У програмі – наукова конференція «Гуцульська кахельна піч як артефакт культури», відвідини майстерень місцевих керамістів, виставка-ярмарок творів народного мистецтва, фестивальна хода, конкурси, майстер-класи, гончарна ватра та традиційні гуцульські страви.

https://www.facebook.com/events/1385821224906591/