"Полонинське літо"

"Полонинське літо"

Етнографія, Музика, Гастрономія
16/06/19 - 16/06/19

Фестиваль проводять з метою презентації традиційної сільськогосподарської продукції горян, розвитку етнотуризму, гуцульського декоративно-прикладного, ужиткового та автентичного мистецтва.

"Полонинське літо" - свято першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців та гуцульських забав. Вихід на полонини пізньої весни чи раннього літа – споконвічна гуцульська традиція.

Саме там, високо на гірських полонинах, гуцули пасуть худобу, овець, живучи при цьому 3-5 місяців у  дерев’яних будиночках – колибах. Саме там у величезних чанах варять найсмачніші у світі сири – бринзу, будз та вурду.

Фестиваль “Полонинське літо” щорічно проводиться в селі Верхній Ясенів на Верховинщині як традиційне гуцульське свято першої полонинської продукції, вшанування праці пастухів, пісень, танців, гуцульських забав.

У програмі - концерт за участю творчих колективів з України та зарубіжжя, гуцульські богатирські ігри, запалення полонинської ватри. Гості мають можливість поласувати традиційними гуцульськими стравами, придбати вироби місцевих народних умільців.

Фестиваль допомагає зберігати багатовікові традиції й звичаї Гуцульщини, сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону та пропагує автентику мешканців Карпат, яка славиться своєю оригінальністю та неповторністю.

https://www.facebook.com/events/урочище-запідок-сверхній-ясенів/полонинське-літо-2019/362383371067540/