"Коляда на Майзлях"

"Коляда на Майзлях"

Етнографія, Релігія
08/01/19 - 14/01/19

Фестиваль проводять з метою відродження багатогранної духовної спадщини краю в часі святкування Різдва Христового; відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок; розвитку духовного вокально-хорового мистецтва; обміном творчими досягненнями мистецьких колективів.

З 8 по 14 січня в Івано-Франківську відбуватиметься Х Міжнародний Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”.

Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях” було започатковано у 2010  році  при монастирі Царя Христа отців Василіан Української Греко-Католицької Церкви м. Івано-Франківська. 

Натхненниками заснування фестивалю були творчі колективи парафії (хори, ансамблі, солісти, спільноти, священики парафії) за підтримки єпископа Івано-Франківського Української Греко-Католицької Церкви Софрона Мудрого.

З плином часу фестиваль змінював форми проведення, розширював географічний діапазон і жанровий спектр виконавців. На Гала-концертах звучали відомі аранжування колядок у виконанні всіх учасників. “Якщо хор становлять усі присутні у храмі, тоді земля наслідує небо”, – казав Йоан Золотоустий. Саме ці слова і становлять суть усіх Гала-концертів, щоб усі колективи-учасники та слухачі змогли об’єднатись у спільному виконанні коляд і щедрівок для прослави Новонародженого Христа.

За всі ці роки з сольними концертними програмами виступило понад 300 колективів: народні, професійні хори, різного складу вокальні, вокально-інструментальні та оркестрові колективи, фольклорні гурти та драматичні колективи, сольні виконавці.

Географія фестивалю теж значно зросла за останніх три роки. Зокрема, колективи з Києва, Дніпра, Одеси, Кривого Рогу, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей, а також з Латвії (народний хор “Джерело” м.Єлгава, 2017), Литви (хор “Cantus vita”,  м. Купішкіс, 2017; камерний хор «Друскінінкай»м.Друскінінкай, 2018), Румунії (вокально-інструментальний ансамбль «Florialia» національного університету мистецтв Джорджа Енеску, м.Ясси; чоловічий хор м.Фінтеушу Маре, 2018) та Польщі (мистецька група Центру вокального мистецтва, м.Жешув; вокальний ансамбль “Sine Nomine”, м.Люблін у 2018; церковний хор “Потік” м.Кошалін у 2017).

Символом фестивалю є велика вертепна зірка, яку змайстрував спеціально до першого фестивалю майстер Богдан Новак.

http://ugcc.if.ua