"Свято ковалів"

"Свято ковалів"

Етнографія
03/05/19 - 05/05/19

Традиційний щорічний Міжнародний ковальський фестиваль у місті Івано-Франківську був започаткований у 2001 р. Це один із найбільших ковальських фестів у Східній Європі. Захід організовано з метою збереження і відродження ковальства як ремесла і як мистецтва.

У фестивалі беруть провідні майстри ковальського ремесла, художники, скульптори по металу, ковалі з міжнародним визнанням та народні майстри з України, Європи, Америки (Німеччина, Польща, Білорусь, Литва, Франція, Чехія, Ізраїль, США, Австрія, Нідерланди тощо).

Традиційним у рамках свята стало виготовлення всіма його учасниками-ковалями спільної скульптури. Ці декоративні композиції - подарунок ковалів світу Івано-Франківську до дня його народження і подяка за гостинність та привітність його мешканців. Такі ковані скульптури, виготовлені протягом свята, останніми роками урочисто відкриваються на початку наступного міжнародного фестивалю, і таким чином, місто вже має декілька оригінальних пам'ятників. Івано-Франківськ отримав у дарунок від попередніх фестивалів скульптурні композиції «Букет майстрів», «Великоднє сонце», «Дерево щастя», «Коло Ковальських Кілець» та ін.

https://www.facebook.com/sviatokovaliv.festival/