Бойківські Карпати: творимо туристичне майбутнє дестинації

24 квітня в Університеті Короля Данила в рамках події “Бойківські Карпати: творимо туристичне майбутнє дестинації” відбулась презентація та обговорення перспектив реалізації архітектурних проектів потенційних туристичних “магнітів” Східної Бойківщини. 

Архітектурні проекти створені Університетом Короля Данила у співпраці з департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації у рамках реалізації проекту “Бойківські Карпати”.

З вітальними словами до учасників звернулися Михайло Косьмій - перший проректор Університету Короля Данила, доктор архітектури, професор кафедри архітектури та будівництва, Андрій Савчук - кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури та будівництва ЗВО “Університет Короля Данила”.

У першій частині заходу виступив Микола Габрель, д.т.н., професор, завідувач кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури та дизайну Національного університету “Львівська політехніка” Микола Габрель, який під час презентації “Вузькоколійки Українських Карпат як нематеріальний актив розвитку регіону. Від історії до перспектив використання” розповів про  перспективи використання індустріальної спадщини Східної Бойківщини.

Студент Олег Василів презентував архітектурний проект “Трансформація вузькоколійного депо в селищі Брошнів-Осада в музей-скансен та інтерактивний рекреаційно-відпочинковий центр спадщини”.

Студент Сергій Тимчишин презентував архітектурний проект “Історико-культурний парк “Замкова гора” у м. Долина”.

У другій частині події відбулась дискусійна панель з метою обговорення представлених проектів і майбутнього туристичного розвитку дестинації Бойківські Карпати.

У дискусії взяли участь: Іван Дирів - міський голова Долини, Ірина Кудла - заступник селищного голови Брошнів-Осади, Віталій Передерко - заступник начальника управління - начальник відділу туризму управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації, кандидат історичних наук, доцент, автор проекту “Бойківські Карпати”, Володимир Гайдар - голова Івано-Франківської організації Національної спілки архітекторів України, Руслан Жирак - старший викладач, заступник завідувача кафедри архітектури та будівництва ЗВО “Університет Короля Данила”, Микола Медвідь - Спаський сільський голова.

Всі учасники зійшлись на думці, що ці проекти мають майбутнє, адже є конкретними ідеями, а такі ініціативи дорожчі за гроші. Найближче завдання громад полягає в доопрацюванні концепцій та пошуку інвесторів, які б втілити їх в життя. Ці проекти - справа майбутнього, на часі завершення війни і підтримка ЗСУ.

Переглянути архітектурні проекти запрошуємо за посиланнями: 

https://www.youtube.com/watch?v=KkpDdKDSSUc

https://www.youtube.com/watch?v=d1oYWXOOU0I

___

Проект «Бойківські Карпати» реалізовувався департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 12 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Метою проекту є збільшення туристичної привабливості Східної Бойківщини, підвищення інституційної спроможності управління територією як туристичною дестинацією, створення умов для росту туристичних потоків та залучення інвестицій, перетворення туризму на індустрію економіки відвідувачів.

Більше про проект: http://bit.ly/3L3Q5Yy.

#бойківські_карпати
#твоя_нова_історія
#iftourland