Cтан туризму на Івано-Франківщині у ІІ кварталі 2025 року

ЦИФРИ
Розрахункова кількість туристів і екскурсантів, які відвідали Івано-Франківську область у 2024 р., становить 2,5 млн осіб.
Розподіл тривалості перебування/відпочинку короткотермінових відвідувачів: 38.5% – 1 день, 37% – 2-3 дні, 24.5% – 4-7 дні.
Найчастіше Прикарпаття минулого року українці відвідували влітку.
У порівнянні з 2023 р. гостьовий потік короткотермінових відвідувачів виріс на 0,25%, але у розрізі показників короткотривалого перебування (з ночівлею) зафіксоване падіння на 2%.
Найбільше короткотермінових відвідувачів у 2024 р. приїздили із Львівської (22%), Чернівецької (14%), Тернопільської (14%), Київської з м. Київ (13%), Хмельницької (6%) областей (облікована тривалість перебування: від 12 годин до 7 днів).
До першої десятки регіонів з найбільшою чисельністю відвідувачів Прикарпаття увійшли також Закарпатська, Вінницька, Дніпропетровська, Рівненська, Одеська області.
Податкові надходження від туристичного бізнесу Івано-Франківської області за І півріччя 2025 р. – понад 175 млн грн, у т.ч. туристичний збір – понад 22 млн грн.
ІНФРАСТРУКТУРА
У Косові відкрили Музей історії міста.
У НПП «Гуцульщина відкрили Центр гуцульського коня «Гуцулик» (Косів).
У Вигоді розпочато будівництво музею «Вокзал вузькоколійки».
У Дем’янові розпочав роботу екопарк «Гніздо».
У Ворохті презентували пам’ятний туристичний маршрут на честь загиблого військового Андрія Томащука (гора Лиса - хребет Ребровач-Діл - Полонина Діл).
У Микуличині планують створити духовно-реабілітаційний центр для дітей і ветеранок (обласна рада прийняла рішення про ліквідацію санаторію «Карпатські мрії»)
В Івано-Франківську планують створити музей авіації.
У Ворохті будівлю колишнього лісокомбінату планують реконструювати під готель.
В Івано-Франківську можуть відкрити ще два ресторани McDonald’s.
У Долині планують будівництво соляної градирні для галотерапії.
У Новому Мізуні на маршруті «Карпатського трамваю» встановили металеву скульптуру «Велике серце».
У с. Голошина Верховинського району, с. Розтоки Косівського району, на території Матеївецької громади планують будівництво міні-ГЕС.
З 06 травня розпочав курсування регіональний поїзд № 815/816 Коломия - Луцьк
З 29 червня призначено новий поїзд № 228/227 Івано-Франківськ – Краматорськ, на літній сезон - №203/204 Київ – Ясіня.
Відновлення залізничної лінії Галич – Підвисоке є одним із перспективних проєктів розбудови залізничної мережі України – про це заявив 25 березня заступник міністра фінансів Олександр Кава під час конференції «Логістика як драйвер економічного зростання».
Бурштинська громада представила проєкт реконструкції місцевої рятувальної станції на Бурштинському водосховищі.
З 01 травня прохід на територію НПП «Синьогора» став платним.
Працівниками НПП «Синьогора» прочищено маршрути на г. Сивуля, оновлено маркування на туристичних маршрутах в урочище «Щербул», на гору Ігровець; створено нову екостежку в ур. «Лопушна» (обхідний шлях на туристичному маршруті до г. Ігровець та полонини «Боревка» через урочище «Лопушна»).
Карпатський НПП розглядає проєкт будівництва крісельного витягу на вершину Говерли.
Долинська міська рада схвалила звернення щодо віднесення дороги С 090501 «Долина – Велика Тур’я» (протяжність 19,3 км) до категорії територіальних автомобільних доріг державного значення.
ПРОЄКТИ
03 квітня в Івано-Франківську презентували ґрантовий проєкт «Тематичний маршрут замками 2».
04 квітня в Івано-Франківську відбулося друге засідання експертної групи ґрантового проєкту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях».
07 квітня УКФ оприлюднив рейтинговий реєстр програми «Стійкість суспільства через культуру». Серед аплікантів Івано-Франківської області найвищі місця зайняли такі проєкти: «Недитяча книга. 2022 рік» (ГО «Культурно-мистецька агенція «Брама») – 12 місце (Лот 1. Підтримка митців з інвалідністю); «Текстура: спільні безбар'єрні літературні досвіди» (БО БФ «ТЕПЛЕ МІСТО») – 34 місце. (Лот 2. Безбар’єрне суспільство).
07 квітня в італійському місті Роверето у рамках реалізації ґрантового проєкту UCORD розпочалась навчальна сесія зі стратегічного планування регіонального розвитку для представників українських АРР, зокрема АРР Івано-Франківської області, ОВА пілотних областей, Мінекономіки та Мінрозвитку.
08 квітня в Івано-Франківську відбулась друга подія програми «Стратегічне та проєктне управління місцевим розвитком» на тему: «Проєктне управління в архітектурі та відновлення будівель громад як складової місцевого розвитку» за участі фінського архітектора, професора Марко Касагранде.
09 квітня у Косові відбулась перша публічна зустріч у рамках реалізації ґрантового проєкту «Промоція Центру Карпатської культури у Косові для розвитку креативних індустрій» на тему: «Створення власного унікального бренду для культурно-креативного простору Центр Карпатської культури».
10 квітня НПП «Гуцульщина» розпочав реалізацію проєкту «Україна – Національний природний парк «Гуцульщина»: неформальна освіта з акцентом на місцеві природні та культурні ресурси – продовження».
10-11 квітня у Жешуві відбулась зустріч робочої групи ґрантового проєкту «Міські парки мають значення - новий підхід до управління міськими зеленими насадженнями в Івано-Франківську та Жешуві» з метою обговорення підготовки Стратегічного плану управління міськими зеленими насадженнями в Івано-Франківську та Жешуві.
15 квітня відбулася перша етноекспедиція до Коломиї в рамках реалізації мікропроєкту департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації «Сильвети Покуття».
17 квітня у Києві у рамках фінальної події ініціативи «Конструктор туристичних стратегій» презентовано туристичну стратегію Космацької громади.
20 квітня оголошено про розроблену Стратегію ревіталізації комплексу костелу та келій у місті Городенка (у рамках ініціативи «Проєкт 1743»).
24 квітня в Івано-Франківську відбулась стартова пресконференція ґрантового проєкту «Міжкультурна свідомість багатонаціональних міст: толерантність нових поколінь» (InterCities).
24 квітня відбулась друга етноекспедиція до Заболотівської та Снятинської громад у рамках реалізації мікропроєкту департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації «Сильвети Покуття».
25 квітня в Івано-Франківську відбулася стартова пресконференція ґрантового проєкту «BusinessBridge: Business cooperation for the development of cross-border regions», спрямований на розвиток економічної співпраці між прикордонними регіонами України, Угорщини та Румунії.
28 квітня УКФ оприлюднив рейтинговий реєстр програми «Культурна спадщина». Серед аплікантів Івано-Франківської області найкращий результат має проєкт «Бойківське минуле: віртуальна подорож вузькоколійкою» (КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки») - 20 місце.
29 квітня УКФ оприлюднив рейтинговий реєстр програми «Культура. Регіони».
Серед аплікантів Івано-Франківської області найкращий результат має проєкт «Інтерактивний музей Гуцульщини – популяризація традицій художньої обробки дерева шляхом модернізації частини експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини» (Косівська міська рада) - 7 місце.
30 квітня оголошено про старт 2 конкурсу малих проєктів в рамках програми Interreg NEXT Румунія-Україна.
01 травня розпочато черговий сезон оздоровлення родин загиблих захисників у рамках обласного соціального проєкту «Турбота про родину Героя».
02 травня у Косові відбулась друга публічна зустріч у рамках реалізації ґрантового проєкту «Промоція Центру Карпатської культури у Косові для розвитку креативних індустрій» на тему: «Розробка комунікаційної стратегії для просування культурно-креативного простору в Косові».
02 травня ТзОВ «Ґудвеллі Україна» оголосило про старт п’ятого сезону конкурсу грантів «Село мрії».
02 травня розпочато реалізацію ґрантового проєкту «Еко-Ера» в Івано-Франківській громаді.
11 травня розпочато 12-й сезон безкоштовних благодійних екскурсій в Івано-Франківську.
13 травня оголошено конкурс ґрантів програми «Партнерство задля відновлення» (впроваджується в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR). Серед пріоритетних напрямків - інклюзивний економічний розвиток: підтримка фермерства, садівництва, туризму.
15 травня в Івано-Франківську відбулась стартова конференція ґрантового проєкту «Перевідкриття наших спільних культурних коренів і оцифровування їх для майбутніх поколінь» (Root4Dig).
15 травня у рамках ґрантового проєкту «Одягни історію. Покуття» (Збереження, відтворення та популяризація давньої традиційної вишивки Городенківщини) в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття (Коломия) відбулась презентація городенківської сорочки «Волове око» і перший майстер-клас з відтворення традиційних технік вишивки покутських швів/
15 травня Долинський міський голова Іван Дирів та виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук взяли участь у стартовій конференції ґрантового проєкту «Функціональні міські території Дунайського регіону - посилення інституційного потенціалу для управління функціональними територіями в Дунайському регіоні» FUNDA. Проєкт реалізовуватиметься консорціумом організацій з країн програми Interreg Danube Region Programme.
17 травня презентовано туристичну квест-мандрівку «Криворівня – українські Атени», розроблену у рамках реалізації ґрантового проєкту «Квести – мережуємо скарби України».
21-22 травня в критському місті Іракліоні відбулась перша зустріч партнерів ґрантового проєкту «Smart Tour: Розумний туризм - розумні дестинації», який впроваджується в рамках програми Interreg Europe консорціумом 9 партнерів, серед яких департамент інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоції Івано-Франківської міської ради (партнер) та КП «Центр розвитку міста та рекреації» (стейкхолдер).
28-29 травня у Жешуві відбувся Міжнародний форум з озеленення в рамках ґрантового проєкту «Міські парки мають значення – новий підхід до управління міськими зеленими насадженнями в Івано-Франківську та Жешуві (ParksMatter)».
28 травня у рамках ґрантового проєкту «Одягни історію. Покуття» проведено другий майстер-клас, присвячений відтворенню традиційних технік вишивки, характерних для Городенківщини.
04 червня у Клуж-Напоці відбулась наукова конференція грантового проєкту «Перевідкриття наших спільних культурних коренів і оцифровування їх для майбутніх поколінь» (Root4Dig).
10 червня в Івано-Франківську відбулась стартова пресконференція ґрантового проєкту «Освітньо-мистецькі горизонти без кордонів» (EdAH).
10 червня відбулась перша туристична експедиція - у Снятинську громаду - в рамках реалізації мікропроєкту департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації «Сильвети Покуття».
16 червня в Івано-Франківську відбувся перший воркшоп з управління міськими зеленими насадженнями, організований у рамках ґрантового проєкту «Міські парки мають значення – новий підхід до управління міськими зеленими насадженнями в Івано-Франківську та Жешуві» (ParksMatter).
17 червня проведено перший екскурсійний тур на Бурштинське Опілля для родин загиблих військових у рамках реалізації соціального проєкту «Турбота про родину Героя».
17 червня в Івано-Франківську відбувся другий воркшоп з управління міськими зеленими насадженнями, організований у рамках ґрантового проєкту «Міські парки мають значення – новий підхід до управління міськими зеленими насадженнями в Івано-Франківську та Жешуві» (ParksMatter).
18 червня відбулась друга туристична експедиція - у Печеніжинську громаду - в рамках реалізації мікропроєкту департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації «Сильвети Покуття».
18-19 червня в Івано-Франківську відбулась зустріч зі стейкхолдерами в рамках ґрантового проєкту «Міжкультурна свідомість багатонаціональних міст: толерантність нових поколінь».
19 червня в Івано-Франківську відбулось третє засідання експертної групи ґрантового проєкту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях».
19 червня у Вигоді відбулась третя подія програми «Стратегічне та проєктне управління місцевим розвитком» - семінар «Логіко-структурний підхід у розробках проектів місцевого розвитку».
20 червня у Косові відбулась презентація ґрантового проєкту «Інтерактивний музей Гуцульщини – популяризація традицій художньої обробки дерева шляхом модернізації частини експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини», який став переможцем конкурсу грантів програми «Культура. Регіони» Українського культурного фонду та Благодійного фонду «МХП-Громаді».
20 червня в Івано-Франківську відбувся третій воркшоп з управління міськими зеленими насадженнями, організований у рамках ґрантового проєкту «Міські парки мають значення – новий підхід до управління міськими зеленими насадженнями в Івано-Франківську та Жешуві» (ParksMatter).
24 червня в Івано-Франківську відбувся четвертий воркшоп з управління міськими зеленими насадженнями, організований у рамках проєкту «Міські парки мають значення – новий підхід до управління міськими зеленими насадженнями в Івано-Франківську та Жешуві» (ParksMatter).
26 червня відбулася третя етноекспедиція до Тисменицької громади в рамках реалізації мікропроєкту департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації «Сильвети Покуття».
30 червня у Карпатах розпочато проведення міжнародної студентської «літньої» школи у рамках грантового проєкту «Перевідкриття наших спільних культурних коренів і оцифровування їх для майбутніх поколінь» (Root4Dig).
* * *
В Івано-Франківській області на базі АРР запрацював Регіональний контактний пункт Програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027.
Офіс сталого розвитку Bukovel підписав Меморандум про співпрацю з Агенцією регіонального розвитку Івано-Франківської області.
За результатами участі у 2025 році представників Івано-Франківщини у конкурсних ґрантових програмах УКФ в області реалізовуватимуть два культурно-туристичні проєкти: «Інтерактивний музей Гуцульщини – популяризація традицій художньої обробки дерева шляхом модернізації частини експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини», «Бойківське минуле: віртуальна подорож вузькоколійкою».
U-LEAD розпочала нову програму вдосконалення «Індекс якості проєкту». Учасниками від Івано-Франківської області стали фахівці з Городенківської та Ворохтянської громад.
У Косові стартував практичний етап реалізації ґрантового проєкту «Косів – місто ткачів». Ініціатива золотим призером Конкурсу студентських проектів і стартапів, проведеного департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації.
У Болехові стартував практичний етап реалізації грантового проєкту «Лісова школа Болехова: спадщина, що живе». Ініціатива є бронзовим призером Конкурсу студентських проектів і стартапів, проведеного департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації.
Завершено реалізацію проєкту «Екопарк: Чернелицький простір природи».
Завершено реалізацію проєкту «APENA3». Створено Методику оцінки ризиків і вразливості різних секторів економіки до зміни клімату на регіональному рівні, розроблено Стратегію адаптації до зміни клімату і план заходів з її реалізації, зокрема для Івано-Франківщини.
Івано-Франківська міська рада створила КП «Офіс євроінтеграції та розвитку».
ПОДІЇ
09 квітня - допремʼєрний показ документального фільму «Горицвіт: квітнути всупереч» про гуцульську мультимисткиню Параску Плитку-Горицвіт (Івано-Франківськ).
14 квітня - Ярмарок писанок (Космач).
10-27 квітня - XV обласний фольклорний фестиваль «Писанка» (Коломия).
21, 22 квітня - театралізована екскурсія (Коломия).
29 квітня - безкоштовна тематична екскурсія «Волоський цвинтар. Визначні поховання» (Болехів).
30 квітня - 05 травня - Чемпіонат України з водного туризму (Верховинський район).
01-04 травня - Всеукраїнський великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони» (Івано-Франківськ).
02–05 травня - 13 всеукраїнські змагання з пішого мандрівництва «Стежками Героїв» (Косівська громада).
03 травня - VI трейловий пробіг «Слідами Галицької трансверсальної залізниці» (Тлумацька громада).
03 травня - Фестиваль птахів (Івано-Франківськ).
04 травня - фольклорно-етнографічне свято «Христос Воскрес – Воскресне Україна» (Крилос).
07 травня - інтерактивна ретро-екскурсія «В місті між двох Бистриць оживають легенди» (Івано-Франківськ).
08 травня - театралізована екскурсія «Усусуси у шпиталю» (Івано-Франківськ).
08-11 травня - Книжковий фестиваль «Слово» (Івано-Франківськ).
10 травня - «Яремче Trail» (Яремчанська громада).
11 травня - безкоштовна екскурсія (Івано-Франківськ).
12 травня - театралізована екскурсія (Коломия).
18 травня - безкоштовна екскурсія (Івано-Франківськ).
18 травня - екскурсія «Гошів – духовна скарбниця Долинщини» (Гошів).
18 травня - благодійна екскурсія криптами Костелу Непорочного зачаття Діви Марії (Городенка).
21 травня - круглий стіл «Кращі практики облаштування безбар’єрної туристичної інфраструктури Прикарпаття» (онлайн).
21-31 травня - квест «Історія Бойківського краю» (Долина).
23 травня - конференція готельєрів та рестораторів «Висока гостинність» (Поляниця).
23-24 травня - Фестиваль Христового Міста «Вгору Серця» (Івано-Франківськ).
23-25 травня - Ukrainian Action Forum (Івано-Франківськ).
24 травня - історичний квест «Стежками часу» (Калуш).
24 травня - веломарафон «Домбровське крос-кантрі 2025» (Калуська громада).
25 травня - вечірня безкоштовна екскурсія (Долина).
25 травня - безкоштовна екскурсія для військових та їх родин (Івано-Франківськ).
25 травня - етнопоказ, зустріч з майстром кушнірства Михайлом Вінтонюком (Печеніжин).
29 травня - ХVII обласний фестиваль оркестрів народних інструментів «Кобзареві струни» (Рожнятів).
31 травня - 01 червня - виставка головних уборів часів Першої світової війни «Від Пікельхельма до Штальхельма» (Тисів).
01 червня - безкоштовна благодійна екскурсія (Івано-Франківськ).
01 червня - безкоштовна історична екскурсія старою частиною міста (Долина).
01 червня - «Велопробіг заради Перемоги» у рамках Всеукраїнського велодня 2025 (Верховина).
04 червня розпочала роботу літня резиденція Святого Миколая у селі Грушів.
05 червня - театралізована екскурсія (Коломия).
08 червня - безкоштовна благодійна екскурсія (Івано-Франківськ).
08 червня - театралізована екскурсія (Коломия).
08 червня - хореографічний фестиваль «Танець Роду» (Крилос).
15 червня - безкоштовна благодійна екскурсія (Івано-Франківськ).
15 червня - фестиваль «Ремісничий двір давнього Галича» (Крилос).
15 червня - мотоперегони «Рубанина на Толоці» (Косівщина).
15-20 червня - Український Шекспірівський фестиваль (Івано-Франківськ).
18-22 червня - Фестиваль гончарів (Яблуниця, «Полонина Перці»).
22 червня - фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка» (Воскресинці).
22 червня - безкоштовна благодійна екскурсія (Івано-Франківськ).
26-30 червня - Чемпіонат України зі спортивного туризму (НПП «Синьогора»).
27-29 червня - пригодницькі змагання «Gorgany Race» (НПП «Синьогора»).
28 червня - фестиваль дзвонового та карильйонного мистецтва «Дзвони Ясної Гори єднають усіх» (Гошів).
29 червня - ІІ обласний етнографічний фестиваль «Кольорові пацьорки» (Городенка).
29 червня - безкоштовна благодійна екскурсія (Івано-Франківськ).
МАРКЕТИНГ
Ribas Hotels Group провела опитування серед гостей, щоб дізнатися про їхні вподобання про літній відпочинок 2025 року. Найбільш популярна локація для відпочинку - Карпати (75,7%).
Bukovel доєднався до міжнародної програми Climate Friendly Travel.
Село Криворівня номіноване від України для участі у конкурсі «The Best Travel Villages 2025».
НЗ «Давній Галич» провів промокампанію про запуск віртуальних екскурсій Галицьким замком.
Створено аудіогід для Музею етнографії (Крилос).
10-17 травня Кутська громада презентувала культурний і туристичний потенціал на пленері кераміки і різьбярства у рамках «Гвіздаланському ярмарку» (Гвіздали, Польща).
11 травня Коломийська громада презентувала українську культуру у французькому місті Ножан-сюр-Марн у рамках благодійного фестивалю «Промені України» – свято мистецтва, традицій та єдності.
28 травня підписано Угоду про партнерство Ворохтянської громади із гміною Любачів (Польща).
29-30 травня представники Косівської громади взяли участь у міжнародному форумі креативних індустрій «Переосмислення зростання» (Котор, Чорногорія).
06 червня підписано Меморандум про співпрацю між НПП «Верховинський», Природним парком «Гори Мараморощини» та Асоціацією «Північно-східна місцева група «Марамороський край» (Румунія). Ця подія відбулася в межах реалізації плану роботи Міндовкілля щодо створення транскордонного українсько-румунського біосферного резервату.
27 червня у Роздолі на ІІІ Всеукраїнському з'їзді пам'яткоохоронців представники Івано-Франківської області презентували 5 ініціатив ревіталізації спадщини.
11 готелів Буковелю пройшли міжнародний екологічний аудит Green Key.
Карпатський національний університет підписав договір про співпрацю з Асоціацією готельєрів та власників садиб Яремчанщини.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України мосяжні традиції Гуцульщини.
Фейсбук-сторінка «Опілля: скарби нації» набрала 26 тисяч читачів.
«Прикарпатська інформаційна корпорація» започаткувала цикл відеонарисів «Куди піти у Франківську».
Рогатинський ліцей № 1 започаткував туристсько-краєзнавчу експедицію «Скарби Рогатинського Опілля», метою якої є дослідження, фіксація, вивчення, збереження та популяризація культурного надбання Рогатинщини.
Бурштинська громада презентувала новий промоційний ролик.
У Галичі оновили малюнок вишиваної доріжки у центрі міста.
У Парку історії Землі відкрили першу в Україні концептуальну дитячу автошколу.
Буковель організував інфотур для туроператорів ділового та внутрішнього туризму України.
ПУБЛІКАЦІЇ
«Любіжня. Де шумить гірська річка і кришталевий Любіжнянський Гук»
http://ua.trip-impressions.com/2025/03/richka-liubizhnia-vodospad.html
«Лев, який заплющив очі: що приховують у собі Скелі Довбуша на Калущині»
https://kalush.informator.ua/2025/04/08/lev-yakiy-zaplyshchiv-oci-shho-pryhovuyut-u-sobi-skeli-dovbusha-na-kalushhyni-video/
«Сокіл», що став феніксом»
https://localhistory.org.ua/texts/reportazhi/sokil-shcho-stav-feniksom/
«Писанки із Чорного Потоку - скарби гірського села»
https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3980898-pisanki-iz-cornogo-potoku-skarbi-girskogo-sela.html
«Це якась магія»: у Карпатах пишуть унікальні писанки з чорним тлом»
https://kurs.if.ua/culture/cze-yakas-magiya-na-nadvirnyanshhyni-pyshut-unikalni-pysanky-z-chornym-tlom/
«Чорнопотоківська писанка: як майстрині Делятинської громади зберігають унікальну традицію»
https://galka.if.ua/chornopotokivska-pysanka-iak-maystryni-deliatynskoi-hromady-zberihaiut-unikalnu-tradytsiiu-foto/
«Магія кольору чорнопотоківської писанки»
https://galychyna.if.ua/analytic/magiya-koloru-chornopotokivskoyi-pisanki/
«Скарби Делятинського музею: унікальні кептарі та 120-річний іконостас»
https://mi100.info/2025/04/12/arby-delyatynskogo-muzeyu-unikalni-keptari-ta-120-litnij-ikonostas/
«Відновлення національної спадщини: як Делятинський музей зберігає унікальні кептарі та художні скарби»
https://galka.if.ua/vidnovlennia-natsionalnoi-spadshchyny-iak-deliatynskyy-muzey-zberihaie-unikalni-keptari-ta-khudozhni-skarby-foto/
«Свій смак, своя історія: як пивом з Калуша ласували у Польщі, Франції та навіть смакували цісарі Австро-Угорщини»
https://kalush.informator.ua/2025/04/10/svij-smak-svoya-istoriya-yak-pyvom-z-kalusha-lasuvaly-u-polshhi-francziyi-ta-navit-smakuvaly-czisari-avstro-ugorshhyny
«Крафтове виробництво музей пива: що буде із калуською броварнею, на місці якої будують ЖК»
https://galka.if.ua/kraftove-vyrobnytstvo-muzey-pyva-shcho-bude-iz-kaluskoiu-brovarneiu-na-mistsi-iakoi-buduiut-zhk/
«Писанка – зв’язок із предками. Як музей у Коломиї береже давнє мистецтво».
https://report.if.ua/statti/pysanka-zvyazok-iz-predkamy-yak-muzej-u-kolomyyi-berezhe-davnye-mystectvo/
“Комплекс символічно відображає гору”: як у Микуличині виглядає міжнародний студентський центр, будівництво якого зупинили через війну
«Вперше за 300 років: в Галицькому замку показали підземелля в'їзної вежі»
https://firtka.if.ua/blog/view/vpershe-za-300-rokiv-v-galitskomu-zamku-pokazali-tsokolne-primishchennia-vyiznoyi-vezhi-foto-video
«Десь 300 років не ступала нога людини». Археологи показали один зі склепів в'їзної вежі Галицького замку на Франківщині
https://suspilne.media/ivano-frankivsk/987271-des-300-rokiv-ne-stupala-noga-ludini-arheologi-pokazali-odin-zi-sklepiv-viznoi-vezi-galickogo-zamku-na-frankivsini/
«Мальовничі руїни: як працювати з напівзруйнованими культурними пам’ятками»
https://lb.ua/culture/2025/02/09/659265_malovnichi_ruini_yak_pratsyuvati_z.html
«Якщо не знайду друга собі по перу, то стану Горицвітом». Хто така Параска Плитка-Горицвіт і чому про неї варто говорити»
https://suspilne.media/ivano-frankivsk/979091-akso-ne-znajdu-druga-sobi-po-peru-to-stanu-goricvitom-hto-taka-paraska-plitka-goricvit-i-comu-pro-nei-varto-govoriti/
«У Космачі базар рясніє писанками»
https://report.if.ua/lyudy/u-kosmachi-bazar-ryasniye-pysankamy-fotoreportazh/
«Дракони, грибочки, кактуси: як жителька Крехович перетворила своє подвір’я на казку»
https://kalush.informator.ua/2025/04/20/drakony-grybochky-kaktusy-yak-zhytelka-krehovych-peretvoryla-svoye-podvirya-na-kazku/
«Одна ґражда, 100 років і п’ять поколінь. Полонина Ігрець чекає гостей».
https://report.if.ua/statti/odna-ґrazhda-100-rokiv-i-pyat-pokolin-polonyna-igrec-chekaye-gostej/
«У Калуша була своя фортеця? Студентка дослідила це й запропонувала ідеї її відновлення»
https://galka.if.ua/u-kalusha-bula-svoia-fortetsia-studentka-doslidyla-tse-y-zaproponuvala-idei-ii-vidnovlennia-proyekt/
«Проводять чимало різноманітних заходів: як музей «Бойківщина» на Долинщині зацікавлює відвідувачів»
https://firtka.if.ua/blog/view/provodiat-chimalo-riznomanitnikh-zakhodiv-iak-muzei-boikivshchina-na-dolinshchini-zatsikavliuie-vidviduvachivє
«Кукуци, як символ очищення: F I Ї N K A розповіла про цікаву гуцульську традицію».
https://gk-press.if.ua/kukutsy-yak-symvol-ochyshhennya-f-i-yi-n-k-a-rozpovila-pro-tsikavu-gutsulsku-tradytsiyu/
«Нацбанк вперше випустив монету у формі писанки до Великодня»
https://mi100.info/2025/04/21/naczbank-vpershe-vypustyv-monetu-u-formi-pysanky-do-velykodnya/
«Таємниці старого середмістя. Як проєкт «Будинки з історією» відкриває архітектуру Косова заново»
https://report.if.ua/statti/tayemnyci-starogo-seredmistya-yak-proyekt-budynky-z-istoriyeyu-vidkryvaye-arhitekturu-kosova-zanovo/
«Ветеран з Делятина купив майже 70 овець та готується відкрити сироварню».
https://kurs.if.ua/society/veteran-z-delyatyna-kupyv-majzhe-70-ovecz-ta-gotuyetsya-vidkryty-syrovarnyu
«8 неймовірних історій коломийських будинків»
https://kl.informator.ua/uk/8-neymovirnih-istoriy-kolomiyskih-budinkiv
«У музеї ікон в Коломиї образи пам’ятають козацькі молитви»
https://report.if.ua/statti/u-muzeyi-ikon-v-kolomyyi-obrazy-pamyatayut-kozacki-molytvy-foto-video/
«Травневі свята у Карпатах: чому зараз можна відпочити з великою знижкою».
https://minfin.com.ua/ua/2025/04/29/149755982/
«Решетарство, «кам’яна валентинка» і Брустурувата: чому рожнятівське село претендує на міжнародне визнання»
https://gk-press.if.ua/reshetarstvo-kam-yana-valentynka-i-brusturuvata-chomu-rozhnyativske-selo-pretenduye-na-mizhnarodne-vyznannya/
«Кептар, що вартує як корова. На Косівщині мати з донькою відроджують моду на кептарі та сердаки»
https://report.if.ua/statti/keptar-shcho-vartuye-yak-korova-na-kosivshchyni-maty-z-donkoyu-vidrodzhuyut-modu-na-keptari-ta-serdaky/
«Подорож у часі: як у Франківську працює Музей міста і зброї»
https://kurs.if.ua/culture/yak-u-frankivsku-praczyuye-muzej-mista-i-zbroyi/
«Був більшим за Лондон і Париж»: керівник «Давнього Галича» про розквіт та занепад міста, археологічні розкопки та туризм під час війни»
https://firtka.if.ua/blog/view/buv-bilshim-za-london-i-parizh-kerivnik-davnogo-galicha-pro-rozkvit-ta-zanepad-mista-arkheologichni-rozkopki-ta-turizm-pid-chas-viini
«Легендарна фортеця Прикарпаття, яка збереглася до наших часів: як її побачити та куди їхати»
https://travel.24tv.ua/nadvirna-shho-podivitisya-kudi-piti-shho-vidomo-pro-pnivskiy_n2818501
«Мармулядова пожежа», страта повії на площі і станіславський вампір: історик коментує міфи і легенди про Франківськ»
https://galka.if.ua/marmuliadova-pozhezha-strata-povii-na-ploshchi-i-stanislavskyy-vampir-istoryk-komentuie-mify-i-lehendy-pro-frankivsk-foto/
«Заповіт тети Гандзуні й бабусина лучка. Як гуцулка Віталія Мироняк почала збирати «чорнобриві» вишиванки»
https://suspilne.media/ivano-frankivsk/1017903-zapovit-teti-gandzuni-j-babusina-lucka-ak-guculka-vitalia-mironak-pocala-zbirati-cornobrivi-visivanki/
«Музей майбутнього: як оживає історія зброї та слави Станіславова»
https://mi100.info/2025/05/19/muzej-majbutnogo-yak-ozhyvaye-istoriya-zbroyi-ta-slavy-stanislavova/
«Косівський майстер Марко Луканюк робить авторські бартки з плетеними руків’ями»
https://report.if.ua/statti/kosivskyj-majster-marko-lukanyuk-robyt-avtorski-bartky-z-pletenymy-rukivyamy-foto-video/
«Що побачить турист у травневому Яремче: фоторепортаж з курортного серця Карпат»
https://if.informator.ua/2025/05/26/shho-pobachyt-turyst-u-travnevomu-yaremche-fotoreportazh-z-kurortnogo-serczya-karpat/
«І у гори, і у воду. Як ветеран Володимир Горон розвиває туризм на Прикарпатті та допомагає побратимам»
https://kurs.if.ua/article/i-u-gory-i-u-vodu-yak-veteran-volodymyr-goron-rozvyvaye-turyzm-na-prykarpatti-ta-dopomagaye-pobratymam/
«Водоспади в Карпатах: відомі й не дуже маршрути до неймовірних місць»
https://kurs.if.ua/article/vodospady-v-karpatah-vidomi-j-zabuti-marshruty-dlya-vidpochynku/
«Традиція і сучасність під одним дахом: як працює галерея «Mysternya» в Яремче?»
https://if.informator.ua/2025/05/29/tradycziya-i-suchasnist-pid-odnym-dahom-yak-praczyuye-galereya-mysternya-v-yaremche/
«Кізоньки мають щасливе життя, і результатом є смачне молоко». Як працює біодинамічна козина ферма на Коломийщині»
https://suspilne.media/ivano-frankivsk/1028105-kizonki-maut-saslive-zitta-i-rezultatom-e-smacne-moloko-ak-pracue-biodinamicna-kozina-ferma-na-kolomijsini/
«Череси, букурійки, тобівки. Як Юрій Порох у Косові робить гуцульські аксесуари»
https://report.if.ua/statti/cheresy-bukurijky-tobivky-yak-yurij-poroh-u-kosovi-robyt-guculski-aksesuary/
«Один з чотирьох в усій Україні: який вигляд має карильйон у Гошівському монастирі»
https://firtka.if.ua/blog/view/odin-z-chotirokh-v-usii-ukrayini-iakii-vigliad-maie-karilion-u-goshivskomu-monastiri
«Свідки історії. Сім містечок, які можна відвідати з Франківська»
https://report.if.ua/statti/svidky-istoriyi-sim-mistechok-yaki-mozhna-vidvidaty-z-frankivska/
«Називають перлиною Прикарпаття: 5 місць, які не можна оминати, будучи в Яремчі влітку»
https://travel.24tv.ua/kudi-piti-yaremche-litku-mistsya-yaki-varto-vidvidati_n2835642
«Їжа з історією: п’ять ресторанів-музеїв, у яких варто побувати»
https://zruchno.travel/Publications/Entry/6587
«Дєдик» – родинна колекція мистецтва, строїв та пам’яті в серці Косова»
https://report.if.ua/kultura/dyedyk-rodynna-kolekciya-mystectva-stroyiv-ta-pamyati-v-serci-kosova
«Маленька Асканія-Нова: як Касова Гора стає прихистком для степових мешканців»
https://mi100.info/2025/06/04/malenka-askaniya-nova-yak-kasova-gora-staye-pryhystkom-dlya-stepovyh-meshkancziv/
«Музей, що відкритий до змін: як Косів зберігає та переосмислює»
https://report.if.ua/socium/muzej-shcho-vidkrytyj-do-zmin-yak-kosiv-zberigaye-ta-pereosmyslyuye/
«Вартові струтинської неповторності. Краєзнавці Микола Якимів з Верхнього Струтина й Марія Фреїв з Нижнього Струтина примножують скарби бойківського краю»
https://galychyna.if.ua/analytic/vartovi-strutinskoyi-nepovtornosti-krayeznavtsi-mikola-yakimiv-z-verhnogo-strutina-y-mariya-freyiv-z-nizhnogo-strutina-primnozhuyut-skarbi-boykivskogo-krayu/
«Як на Франківщині відновлюють сакральний іконостас 17 століття»
https://mi100.info/2025/06/10/yak-na-frankishhyni-vidnovlyuyut-sakralnyj-ikonostas-17-stolittya/
«Топ-10 гойдалок в Карпатах»
https://mapakosiv.if.ua/11543/
«Топ населених пунктів у Карпатах, які варто відвідати»
https://versii.if.ua/novunu/top-naselenyh-punktiv-u-karpatah-yaki-varto-vidvidaty/
«Клопотенко знайомився з кухнею Бойківщини та наїдками Гуцульщини»
https://blitz.if.ua/news/klopotenko-znayomivsya-z-kukhneyu-boykivshchini-ta-naidkami-gutsulshchini
«Парк легенд і фентезі у Яремче: для воїнів та їхніх дітей - безкоштовний вхід»
https://galka.if.ua/park-lehend-i-fentezi-u-yaremche-dlia-voiniv-ta-ikhnikh-ditey-bezkoshtovnyy-vkhid-foto/
«У Яремче відтворили повстанську криївку в урочищі «Скала»
https://galka.if.ua/u-yaremche-vidtvoryly-povstansku-kryivku-v-urochyshchi-skala-foto/
«Про історію гуцульського Косова розповість новий музей»
https://travels.in.ua/uk-UA/news-detail/dfe3d450-6ac6-41f4-4e1a-08dda8bcb316/pro-istoriyu-hutsulskoho-kosova-rozpovist-novyy-muzey
Макс Узол і Ольга Манько у Верховині: гуцульська мандрівка, що зворушує
https://verkhovyna.life/news/2025/06/18/1560/view
Цікаві маршрути Прикарпаття: куди поїхати на день з Франківська
https://if.informator.ua/2025/06/18/czikavi-marshruty-prykarpattya-kudy-poyihaty-na-den-z-frankivska/
Туристичний маршрут повстанськими стежками створюють у Яремчі
https://travels.in.ua/uk-UA/news-detail/e814d81e-a8e4-4f98-c418-08ddafc5be6b/turystychnyy-marshrut-povstanskymy-stezhkamy-stvoryuyut-u-yaremchi
«Як виглядає музей-криївка воїнів УПА поблизу Яремче»
https://versii.if.ua/novunu/yak-vyglyadaye-muzej-kryyivka-voyiniv-upa-poblyzu-yaremche-video/
«Остання криївка. Як у Дорі відбудували прихисток повстанців»
https://report.if.ua/socium/ostannya-kryyivka-yak-u-dori-vidbuduvaly-pryhystok-povstanciv/
«Майже пів століття прикарпатець займається лозоплетінням»
https://gk-press.if.ua/majzhe-piv-stolittya-prykarpatets-zajmayetsya-lozopletinnyam/
«Як село в Карпатах стало туристичним брендом світового рівня. Кейс Ворохти»
https://www.youtube.com/watch?v=8bJ-JXstX2I
«Літній релакс в Карпатах: небанальні місця для відпустки серед гір для усієї родини»
https://www.unian.ua/tourism/wheretogo/litniy-vidpochinok-v-karpatah-2025-de-vidpochiti-v-ukrajini-cogo-lita-novini-lvova-13040850.html
«У селі на Франківщині мріють відкрити Парк криївок»
https://report.if.ua/istoriya/u-seli-na-frankivshchyni-mriyut-vidkryty-park-kryyivok-video/
«Як совєти боялися «гуцуликів». У Косові відроджують давню породу коней
https://report.if.ua/statti/yak-sovyety-boyalysya-guculykiv-u-kosovi-vidrodzhuyut-davnyu-porodu-konej-foto/
«Августдорф у Снятині – що відомо про забуту німецьку колонію на Івано-Франківщині»
https://galka.if.ua/avhustdorf-u-sniatyni-shcho-vidomo-pro-zabutu-nimetsku-koloniiu-na-ivano-frankivshchyni-foto/
«Візит Антона Птушкіна до Коломиї: писанкове диво Прикарпаття»
https://verkhovyna.life/news/2025/06/28/1567/view
«Дерев’яні сумки з гуцульським колоритом і смоднянським шармом роблять Ходани у «GonTa»
https://report.if.ua/statti/derevyani-sumky-z-guculskym-kolorytom-i-smodnyanskym-sharmom-roblyat-hodany-u-gonta/
«Франко в кайданках, община євреїв та «криниці смерті»: історія міжкультурного села Яблунів»
https://kl.informator.ua/uk/franko-v-kaydankah-obshchina-yevrejiv-ta-krinici-smerti-istoriya-mizhkulturnogo-sela-yabluniv
«Що можна побачити у Франківську за пів дня: маршрут для прогулянки містом»
https://travel.24tv.ua/shho-podivitis-ivano-frankivsku-marshrut-za-tri-godini-osnovni_n2799669
«Водоспади неймовірної краси: невідома локація у Карпатах, яку повинен побачити кожен»
https://travel.24tv.ua/kudi-piti-karpatah-naykrasivishi-vodospadi-karpat-shho-vidomo_n2816161
«Куди поїхати на вихідні з Івано-Франківська: невідоме місце, де гори ховають водоспади та озера»
https://travel.24tv.ua/kudi-poyihati-vihidni-ivano-frankivska-vodospadi-bilya-ivano_n2822455
«Найкращі села у Карпатах для відпочинку цього літа: добірка мальовничих локацій»
https://travel.24tv.ua/top-sil-karpatah-dlya-vidpochinku-vlitku-2025-kudi-poyihati-karpatah_n2830020
«Столітній кліматичний курорт: що відомо про село Татарів на Івано-Франківщині»
https://travel.24tv.ua/selo-tatariv-karpatah-shho-vidomo-pro-tsey-kurort-yaki-mistsya_n2849884
«Сріблясті водоспади і не тільки: 5 місць, які варто відвідати в карпатському селі Шешори»
https://travel.24tv.ua/kudi-piti-sheshorah-dobirka-tsikavih-mists_n2850598
«Гуцульська столиця України: куди піти та що цікавого відвідати у Верховині»
https://travel.24tv.ua/selishhe-verhovina-oseredok-gutsulskoyi-kulturi-shho-vidvidati_n2849981\
«Що подивитися у Ворохті – одному з найкращих туристичних сіл світу»
https://travel.24tv.ua/kudi-piti-vorohti-tse-selishhe-viznali-odnim-iz-naykrashhih-turistichnih_n2853073
«Страуси серед Карпат: як родина з Верховинщини створила унікальну екоферму»
https://versii.if.ua/novunu/strausy-sered-karpat-yak-rodyna-z-verhovynshhyny-stvoryla-unikalnu-ekofermu-video/
«Вишиті смереки і німецький ліфтолук: як косівки Катерина та Сюзанна Словак шиють гуцульську історію в сучасність»
https://galka.if.ua/vyshyti-smereky-i-nimetskyy-liftoluk-iak-kosivky-kateryna-ta-siuzanna-slovak-shyiut-hutsulsku-istoriiu-v-suchasnist/
Про стан туризму у І кварталі 2025 року читайте за посиланням:
https://iftourism.com/news/article/ctan-turizmu-na-ivano-frankivshchini-za-pidsumkami-i-kvartalu-2025-roku