Івано-Франківщина - лідер внутрішнього туризму України

Минулого року Прикарпаття відвідали понад два мільйони туристів і екскурсантів. Область зайняла в Україні третє місце за кількістю внутрішніх та іноземних туристів, що у результаті призвело до зростання як доходів суб’єктів туристичної діяльності, так і надходжень до бюджетів всіх рівнів. Зокрема, лише тільки туристичний збір минулоріч склав 3 млн грн, а вже за 8 місяців поточного року область досягла майже 100% річного показника 2017 року.

Зважаючи на задекларовану владою пріоритетність сфери туризму, на Прикарпатті здійснюється активна співпраця влади та бізнесу з метою реалізації спільних проектів. Ми консолідуємось для спільної промоції регіону на спеціалізованих виставках і форумах, під час проведення ознайомлювальних турів, конференцій, круглих столів тощо. Щороку в області відкриваються нові туристичні локації та рекреаційні зони. У 2017 році у рамках реалізації проекту ЄС «Івано-Франківська область – край для туризму» було споруджено візит-центри у Галичі та с. Ільці Верховинського району. Візит-центри (центри гостинності) – це комплекси, які складаються з туристично-інформаційного центру, кінозалу, конференц-залу для проведення різноманітних туристичних заходів і приміщення для короткотермінового відпочинку автотуристів. Цього року нові оглядові майданчики, відпочинкові зони, прознаковані маршрути, інформаційні стенди і вказівники з’явились у Богородчанському, Галицькому, Городенківському, Долинському, Косівському, Тлумацькому районах, на території Калуської, Яремчанської міських рад, в межах Брошнів-Осадської, Нижньовербізької, Печеніжинської об’єднаних територіальних громад; незабаром відбудеться відкриття нового туристично-інформаційного центру у м. Косові.             

В області розпочалась реалізація проектів «Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпати», «Карпатська мережа регіонального розвитку». Прикарпаття активно працює над організацією заходів подієвого туризму. Найбільшу увагу туристів привертають Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський простір», Міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів», Міжнародний гуцульський фестиваль, Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Писанка», гуцульське народне дійство «Полонинське літо» та інші. У 2018 році вперше в області організований масштабний міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia. Цей захід став чудовою нагодою для промоції нашої етнокультурної спадщини і туристичного потенціалу Карпат. Наше спільне завдання примножувати туристичний потенціал Івано-Франківщини і не забувати про сталий розвиток територій. Сталий розвиток туризму області - це, перш за все, щоденна самовіддана праця туроператорів і турагентів, готельєрів і рестораторів, екологів та музейників, гідів та рятувальників, викладачів туризмознавців і краєзнавців, громадських активістів.