"Коляда на Майзлях" - нематеріальна спадщина України

Міністерство культури та інформаційної політики України розширило Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України на 21 новий елемент. Відповідний наказ підписав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України, 6 липня 2022 року.

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України додали, зокрема, Міжнародний Різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях" та гуцульську бриндзю.

Поповнення Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України відбулося завдяки злагодженій та ефективній роботі Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Рада розглядала номінаційні досьє всіх елементів нематеріальної спадщини і впродовж 2 тижнів проводила консультації з громадами та ініціативними групами. Консультації надалі тривають. На наступному засіданні Національний перелік може поповнитись ще на десяток елементів.

Нагадаємо, що нещодавно "Культура приготування українського борщу" увійшла до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО за спеціальною процедурою, як елемент, що потребує негайної охорони. Таке рішення Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО ухвалив 1 липня 2022 року. 

Джерело: https://mkip.gov.ua/news/7367.html.