На Івано-Франківщині утворено туристичну асоціацію «Бойківське коло»

24 вересня 2020 р. в м. Долина Івано-Франківської області відбулась конференція на тему: «Роль та місце Асоціації «Бойківське коло» в розвитку туристично-економічного потенціалу карпатського субрегіону».

Участь у заході взяли представники органів влади, бізнесу, громадського сектору, експертного середовища Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської областей.

У рамках заходу проведено установчі збори засновників регіональної міжобласної туристичної асоціації «Бойківське коло». Під час засідання учасники обговорили першочергові подальші кроки спільної роботи, спрямовані на просування субрегіонального туристичного кластеру.

Основною метою діяльності Асоціації є сприяння розбудові місцевої/ регіональної економіки та розвитку туризму карпатського субрегіону – сусідніх прилеглих територій, що розташовані на межі Івано-Франківської, Львівської і Закарпатської областей, шляхом посилення міжрегіональної співпраці та координації зусиль місцевої влади, бізнесу і громадського сектору.

Асоціація «Бойківське коло» ставить перед собою ряд важливих завдань, зокрема сприяння залученню та притоку інвестицій у будівництво і відновлення дорожньо-транспортної і туристичної інфраструктури, залученню державних, регіональних, муніципальних та приватних інвестицій, позабюджетних коштів, коштів міжнародної технічної допомоги задля розвитку місцевої економіки, підтримці малого і середнього бізнесу, розвитку інфраструктури територіальних громад субрегіону.

Представниками місцевого самоврядування Славської ОТГ Львівської області, селища Вигода та міста Долина Івано-Франківської області з метою координації співробітництва задля розвитку спільного економічного розвитку ще 14 грудня 2018 р. було підписано Меморандум, який став відправною точкою для створення субрегіонального об’єднання та подальшого співробітництва та розвитку цих громад.

Карпатський субрегіон «Бойківського кола» має потужний туристично-рекреаційний потенціал, а члени об’єднання прагнуть активно розвивати соціально-економічний, туристичний і культурний розвиток на засадах партнерства місцевої влади, бізнесу та громади.

Територія на межі трьох областей унікальна своєю історико-культурною і природною спадщиною, ресурсами, гастрономічними принадами (кулінарна спадщина), вузькоколійною залізницею «Карпатський трамвай» та інтерактивним «Центром спадщини Вигодської вузькоколійки», існуючими курортними місцевостями. Також, надзвичайно цікавою і привабливою є тематика бальнеології, що має високий потенціал туристичного стартапу для громад Долинщини, адже саме цей край багатий на мінеральні води та солі, де тисячоліттями видобували «біле золото».