На Прикарпатті створили два медові маршрути для туристів

Днями на Косівщині у селі Тюдів у рамках конференції підвели підсумки реалізації транскордонного проєкту «Карпатська бджола – спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні».

Проєкт виконували «АОМС «Єврорегіон «Карпати – Україна», ГО «Карпатська Еко Пасіка», Колочавська територіальна громада, Асоціація розвитку та промоції Підкарпаття «Pro Carpathia».

Виконавча директорка ГО «Асоціація «Єврорегіон «Карпати – Україна» Галина Литвин презентувала результати «медового» проєкту, зокрема створено:

- дві відкриті постійно діючі виставки «Карпатська пасіка в історичному розрізі – від дуплянки до «розумного» вулика» у місті Косові Івано-Франківської області і у селі Колочаві Закарпатської області;

- п’ять промаркованих медових туристичних стежок завдовжки 80 км на Косівщині, у Колочаві та Підкарпатському воєводстві, зокрема два маршрути на Прикарпатті: велосипедний (протяжність 57 км) і пішохідний (протяжність 7 км).

Під час конференції експерт з питань маркетингу територій Олександр Коваль поділився тонкощами промоції та розвитку медового туризму; про розвиток апітуризму, його потенціал для диверсифікації туристичних продуктів Прикарпаття розповів начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації Віталій Передерко.

Пасічники Віталій Андрусяк, Марія Боднар презентували результати науково-моніторингових експедицій в рамках проєкту, а польські партнери, доєднавшись до події дистанційно, продемонстрували промоційний відеоролик про бджільництво у Карпатах.

Під час презентаційної частини конференції учасники мали змогу не лише почути, а й побачити як виглядає виставка під відкритим небом «Карпатська пасіка в історичному розрізі – від дуплянки до «розумного» вулика» на території науково-просвітницького центру НПП «Гуцульщина».

Проєкт реалізовано за сприяння Косівської райдержадміністрації, Косівської районної ради, Косівської і Кутської територіальних громад, Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2004–2020».