"Невдома: мандруй незвіданим Прикарпаттям"

Сьогодні управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації розпочинає публікацію туристичних репортажів промоційного проекту "Невдома: мандруй незвіданим Прикарпаттям".

Щосереди на головному туристичному порталі Івано-Франківської області iftourism.com у розділі "Враження" публікуватимуться репортажі про маловідомі, незвідані або поки не дуже популярні серед туристів містечка і села Івано-Франківщини.

Це проект про "досвідні" подорожі, упродовж яких туристи, мандруючи самостійно, зосереджуються на переживанні місцевості чи конкретного місця, активно та змістовно взаємодіючи з його історією, людьми, культурою, продуктами харчування та навколишнім середовищем.

Досвідні подорожі Прикарпаттям – це виклики, пригоди, навантаження та розвантаження, цифровий детокс і антикарантинна терапія у незалюднених локаціях, де, насамперед, домінують природа, локальна культура, а не цивілізація з інфраструктурою та вигодами сучасного світу. 

Такі мандри дозволять мешканцям та гостям нашого краю перезавантажити себе, друзів, родину, додадуть нового досвіду і вражень.

"Наша мета, зауважує начальник відділу туризму Віталій Передерко, – популяризація незвіданих локальних дестинацій області, стимулювання туристів до активних самостійних подорожей, а місцевих громад до розвитку туристичної інфраструктури".

Туристичні репортажі створені на замовлення управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації відомими франківськими гідами, краєзнавцями Іваном Бондаревим і Андрієм Костишиним.

Іван Бондарев: Для мене робота над проектом була дуже цікавою. У деяких локаціях я до того не був, так що довелося їхати особисто. Справжнім відкриттям стали Більшівці та Кути. Ці містечка так і "дихають" старовиною. На жаль, у багатьох місцях майже відсутня туристична інфраструктура, немає звідки почерпнути інформацію, навіть магнітик на згадку купити. Але Прикарпаття має потужний потенціал і якщо місцеві громади будуть зацікавлені у залученні туристів, незабаром з'являться нові екскурсійні тури, у яких точно буде не нудно".

Андрій Костишин: "Проект припав мені до душі тим, що нарешті був стимул упорядкувати та викласти у письмовій формі інформацію та враження про місця, які є не дуже відомими, але цікавими. Сподобалася структура репортажів. Адже опис мав бути максимально докладним з точки зору історії, специфіки місця, логістики. А ще зауважив собі, як важливо робити якісні фото не тільки "для себе" та звертати увагу на рекреаційні зони відпочинку вздовж чи поруч доріг. Адже ми уже надто привикли до заправок... 
Цей проект був чудовим стимулом поїхати у цікаві місця, подорожі до яких довго відкладав. Усі мандрівки – це спілкування з місцевими мешканцями. Для мене це найбільш незабутньо у всіх поїздках. Дуже хотілося б, щоб у наступному році був другий сезон проекту зі специфічними і важко доступними для звичайного транспорту місцями".

Запрошуємо мандрувати незвіданим Прикарпаттям!