Об'єкти Прикарпаття - у списку культурних цінностей посиленого захисту

ЮНЕСКО внесла 20 об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

7 вересня на третьому позачерговому засіданні Комітету Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту Україна виступила з ініціативою внесення 20 об'єктів до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

Мова йде про більшість об’єктів, які входять до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та до попереднього Списку світової спадщини ЮНЕСКО, без врахування об’єктів, що розташовані на тимчасово окупованих територіях, історичного центру Одеси та Чернігова. 

Серед них - два об'єкти Івано-Франківської області: Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Нижньому Вербіжі та Церква Зіслання Святого Духа у Рогатині (дерев’яні церкви Карпатського регіону).

Учасники та присутні Комітету висловили солідарність з Україною та українським народом, а також висловили глибоку стурбованість через цілеспрямоване знищення культурного сектору російськими військами.

За результатами засідання була прийнята Декларація про захист культурної спадщини в Україні, запропонована українською стороною.

Джерело: https://mkip.gov.ua.